23.01.2022

Тони Зен и Бугимен утре во Станица 26

Утре 11.10 журка ќе има во Станица 26 на која музика ќе пуштаат Тони Зен и Бугиман. Забвата почнува во 23 часот. Влезот е слободен

Шампањ и џез со Четкар во „Интермецо“

Вечерва (10 Октомври) во „Интермецо“ џез свирка на Владимир Четкар. Резервации 3.000 денари за маса, со вклучен шампањ. Почеток во 22 часот.

Неделна програма за „Пивница“ (08-14 октомври)

Стар град „Пивница“ ја објави музичката програма за оваа недела. Во понеделник настапуваат „Акустик дивижн“, во вторник акустична свирка со Лили, диџеј Мац е во среда, четврток е Чил...

Свирка на Владимир Четкар во „Барбакан“

Џез-музичарот Владимир Четкар со својот секстет на 4 октомври (четврток) ќе одржи свирка во „Барбакан“. Македонскиот музичар ќе свири авторска музика и песни од новиот албум што ќе го...

Оливер Јосифовски трио на „Бела ноќ“ во „Бруклински“

Во сабота (06.10) од 21:30 часот во Бруклински, во рамки на „Бела ноќ“, ќе настапи џез составот Оливер Јосифовски трио. Влезот е бесплатен, но потребна е претходна резервација.

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.