12.06.2021

На журка со Соња Исмаил

Соња Исмаил вечерва во кафе „Круг“. Одлична забава со супер музика.

Журка со диџеј Васо

Диџеј Васо ќе пушта музика во “Кози бар“, од 21.30 до полноќ. За сите кои сакаат забава, ноќта пред Бадник....

Понеделнички акустики со Кума и Црни

Стандардно понеделничко пиење и свирка со единствените Црни и Кума во „Лонг Плеј“.

Неделна програма за „Пивница“ (08-14 октомври)

Стар град „Пивница“ ја објави музичката програма за оваа недела. Во понеделник настапуваат „Акустик дивижн“, во вторник акустична свирка со Лили, диџеј Мац е во среда, четврток е Чил...

Другари и другарки, кавалерите се во Биртија пап

Во вторник навечер дојдете на игранка посветена на нашето слободно Скопје. Со звуците на врвните македонски композитори да се преселиме на момент во минатото кога кавалерите ги бираа дамите...

На екс-ју музика со Ту-Би

За сите југоносталгичари, дуото „Ту-би“ ќе ги пее најголемите екс-ју хитови во „Спалато бар“. Забавата ќе трае од 21:30 часот до полноќ.

На греено вино во „Цреша бар“

Првиот четврток од оваа година е со грееано вино во „Цреша“. Освен греено вино, ќе има музика од 80 и 90-тите. Забавата е од 20 часот.

Тони Зен во „Станица“

Четврток во Станица е интересна и успешна приказна на ноќнот живот во градот. Музички шетаме низ ери, школи,генерации, жанрови и стилови...Тони Зен ќе прави журка во Стануца 26 -

Вечерва во Винил ќе настапат In the Mood

Блуз дуото In the Mood вечерва (2 октомври) ќе настапат во кафулето Винил. Свирката на дуото ќе почне во 20 часот и ќе трае до 23 часот. Влезот е...

На домашно пиво со „Епиграм“

Македонскиот бенд „Епиграм“ вечерва ќе ве забавува во „Пивница стар град“. Домашно пиво и музика во живо од 22 часот.

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.