12.06.2021

Кафанска ноќ во „Мистик“

Вечерва  (28 февруари) Кафанска ноќ со Иво Далтон & Ивана Наумова во клубот “Мистик“ . Забвата почнува по полноќ.

Блуз најт со Џими и Сашо

Вечерва бендот In The Mood ветува незаборавна вечер во „Рустикана 2“. Забавата со Џими и Сашо почнува од 21 часот.  

„Марвелс“ во „Лед цепелин“

Од 22 часот во гитар-барот „Лед Цепелин“ свирка на „Марвелс“. Забавата трае до 1 часот по полноќ, а влезот е слободен.

Роденден во Читална со Тони Зен

Раперот Тони Зен вечерва со почеток во 20 часот настапува во кафе барот „Читална“. За сите љубители на неговата музика, вторник е ден за журка со Тони.

Неделна програма за „Пивница“ (08-14 октомври)

Стар град „Пивница“ ја објави музичката програма за оваа недела. Во понеделник настапуваат „Акустик дивижн“, во вторник акустична свирка со Лили, диџеј Мац е во среда, четврток е Чил...

Журка со Тони Зен во „Станица“

Вечерва со почеток во 23 часот, незаборавна вечер со Тони Зен, Mawrteen и Boogieman. Забавата е вечер во „Станица 26“

Свирка на Онија во Колектив Бар!

Условите се исполнети за одлична саботна игранка во самиот центар на Скопје! Журката со Онија започнува во 9:30 часот.

Тони Зен во „Станица“

Четврток во Станица е интересна и успешна приказна на ноќнот живот во градот. Музички шетаме низ ери, школи,генерации, жанрови и стилови...Тони Зен ќе прави журка во Стануца 26 -

In the Mood вечерва ќе ве забавуваат во Калдрма кафе

Блуз дуото In the Mood вечерва (26 јануари) ќе настапат во кафулето Калдрма. Свирката на дуото ќе почне во 22 часот и ќе трае до 1 часот после полноќ. Влезот...

Лабаво во недела во „Лог плеј“

Лабаво во недела со музичка подршка од Ризински во “Лонг плеј“, за сите кои сакаат добра музика.

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.