23.01.2022

На џез во „Олд скул“

Денес со почеток од 21 часот на џез во кафе барот „Олд Скул“. Зоран Костадиновски на гитара, Горан Гешовски на бас, Иван Иванов на сакс и Виктор Филиповски на тапани ќе...

На танго во „Амбрела“

Tango Argentino Skopje Ве поканува на Традиционална Танго забава - Милонга во ГТЦ ресторан Umbrella во Вторник на 04.04.2019 со почеток во 20 часот.

Џез ноќ во Бруклински

И овој месец, продолжуваме со live jam sessions!  Задолжени за убава атмосфера, вечерва се: Андреа Мирческа - контрабас, Давид Скерлевски - пијано, Трајче Илиевски - гитара, и Дамјан Грујо...

На журка во Епицентар

Вечерва во познатиот клуб „Епицентар“ ќе има забава со диџеите Мартичи и Меги. За сите љубители на добрата музика, жрката е тука ...

Приказни од кујната во „Њу ејџ“

Приказни од кујната во Њу ејџ кафе...заморени сте од саботното попладне. Дојдете да слушнете што сме ви подготвиле за оваа сабота во најрелаксираниот простор во градот. Приказната почнува од...

Во среда на џез

Оваа недела, во среда слушаме live jam sessions! Задолжени за убава атмосфера се Андреа Мирческа - контрабас, Давид Скерлевски - пијано, Трајче Илиевски - гитара, и Дамјан Грујо -...

„Македонија на струја“ во МКЦ

„Македонија на струја“ е фестивал со кој на 30 март во МКЦ ќе се одбележат 27 години постоење на домашната електронска сцена. Идејата е овој фестивал да продолжи и идните...

Журка со „Нокаут“ во „Станица“

На 27 март (среда) во „Станица 26“ концерт ќе одржи македонскиот бенд „Нокаут“. Момчите предводени од Пере ќе ги испеат своите најголеми хитови и ветуваат одлична журка. Влезот чини...

Неделен блуз во „Калдрмче“ со In the mood

Вечерва со почеток во 21:30 часот во „Калдрмче“ на одлична музика со бендот In The Mood. Одлична забава ветуваат Џими и Сашо.

Шизење со Џими и Сашо во „Колектив“

Петочен блуз со In The Mood со Џими и Сашо и „Бенд“ со Горан Попоски и марко Василевски. Забавата почнува во 22 часот во „Колектив“.  

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.