10.05.2021

Никифор и Алек во „Епицентар“

Забавата во „Епицентар“ почнува на полноќ. За добра журка се задолжени диџеј Никофор и Алек Солтиров. Влезница е 200 денари.

Claptone во Станица 26

На 10 октомври во ноќниот клуб Станица 16 настап ќе има познатиот диџеј Claptone. Журката почнува на полноќ. Картите по цена од 700 и 800 денари. Пред него како...

Синдикална коктелијада

Трета синдикална коктелијада со другарот Блажо, по повод 13ти Ноември, односно денот на ослободувањето на Скопје од фашистичкиот окупатор. Вечер забвата е во „Синдикат“.

Назад во 80-тите во Винил

DS Каљо Масниот како и ЗМајда Јошевска ќе ве забавуваат со хитови од 80тите цела вечер! Ако сте фан на Глорија Естефан, Оливер Мандиќ, Денис енд Денис, Дино Дворник,...

Другари и другарки, кавалерите се во Биртија пап

Во вторник навечер дојдете на игранка посветена на нашето слободно Скопје. Со звуците на врвните македонски композитори да се преселиме на момент во минатото кога кавалерите ги бираа дамите...

Забава во „Лонг плеј“

Вечерва во „Лонг плеј“ во Бисер, забава за сите кои сакаат да излезат ѝ во понеделник

Свирка на Владимир Четкар во „Барбакан“

Џез-музичарот Владимир Четкар со својот секстет на 4 октомври (четврток) ќе одржи свирка во „Барбакан“. Македонскиот музичар ќе свири авторска музика и песни од новиот албум што ќе го...

Mathame во „Епицентар“

Журка на 29.9 .2018 со Mathame, вечер во клубот „Епицентар“. Почеток на полноќ, карта 300 денари.

Добитникот на Греми во „Станица 26“

Добитникот на Греми, популарниот Литл Луи Вега на 21 декември настапи во „Станица 26“ во Скопје. „Музичарот кој 20 години е на музичката сцена ќе направи светска забава во...

Понеделник е за „Деј оф“

Македонскиот рок-бенд „Деј оф“, како и секој понеделник, вечерва ќе има свирка во „Ван Гог“. Добра музика и одлична забава со еден од најдобрите клубски бендови кај нас. Свирката почнува...

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.