22.03.2019

Тристан во Скопје

Сабота 16 март, забава со Тристан во Скопје ВИП мала сала Борис Трајковски Старт: 23:00 Влезници во претпродажба по супер промотивна цена за првите 500 влезници од 500 денари, а потоа 600...

Бреговиќ со три писма од Сараево доаѓа во Скопје

Еден од најпопуларните балкански музичари, Горан Бреговиќ на 22 март во Вип арената „Борис Трајковски“ ќе го претстави својот проект „Три писма од Сараево“. На сцената во Скопје освен неговиот...

Вечерва на рок концерт со Дани

Поп-пејачката Дани Димитровска вечерва ќе има концерт во Македонската филхармонија, кога ќе настапи по повод 20 години кариера. Рок симфонија и сите песни на Дани... цена на билетот е...

Концерт на „Суперхикс“, 25 години од првиот настап

Еден од најпопуларните и најуспешни македонски бендови „Суперхикс“ на 3 март ќе одбележи 25 години од својот прв настап, со концерт во Младински културен центар во Скопје. Картите по...

Прв самостоен концерт на „Фанк Шуи“ во МКЦ

По настапите на „Скопје колинг“ и неколку фестивали во земјава, македонскиот бенд „Фанк шуи“ ќе го одржи својот прв самостоен концерт на 29 март во МКЦ, а во организација...

Концерт на Жељко Самарџиќ вечерва во Борис Трајковски

Во месецот на виното и љубовта, вечера концерт во Скопје ќе има Жељко Самарџиќ. Концертот во организација на „Прагма продукција“ кој требаше да се одржи на 16 февруари беше презакажан...

„Бернејс пропаганда“ во МКЦ

Вечерва и утревечер „Бернејс пропаганда“ ќе одржат концерти во МКЦ. Ова се нивни први концерти пред скопската публика по скоро две години. Од бендот најавуваат дека овие два концерта...

Концерт на Едо Маајка во МКЦ

Босанскиот музичар Един Осмиќ, попознат како Едо Маајка на 4 март ќе одржи концерт во Скопје. Билетите ќе чинат 300 денари во претпродажба, а може да се купат на билетарница МКЦ...

Концерт на виолинистот Дејвид Герет во Скопје

На 25 септември концерт во арената „Борис Трајковски“ ќе одржи виолинистот Дејвид Герет. Концертот е дел од неговата светска турнеја со која ќе ја прослави 10-годишнината од неговата кариера. Тој...

(Галерија) Публиката од убост не застана, Каролина ја крена на нозе Филхармонија

Поп-ѕвездата Каролина Гочева вечерва заедно сo оркестарот на македонската филхармонијата, направи вистиска концертна журка. Во преполнатa сала во Македонската филхармонија каде се одржува концертот сите сè на нозе. A, Каролина...

Stay connected

74,973FansLike
443FollowersFollow
766SubscribersSubscribe

Популарно

„Кец на десетка“ вечерва во МНТ

Вечерва во Македонски народен театар ќе се одигра театарската претстава „Кец на десетка“. Во главните улоги настапуваат Александар Микиќ, Тања Кочовска, Нина Деан и Ивица Димитријевиќ. Претставата почнува во...

Андијана Кеш со Ани и Бока ветуваат одлична журка во „Боними“

Адријана Кеш, Ани и Бока вечерва од 20:30 часот ветуваат одлична атмосфера во ресторан „Боними“. Повелете на убава музика и вкусна храна.    

Шизење со Џими и Сашо во „Колектив“

Петочен блуз со In The Mood со Џими и Сашо и „Бенд“ со Горан Попоски и марко Василевски. Забавата почнува во 22 часот во „Колектив“.