16.10.2021

(Галерија) „Ако Владо геј има десет девојки, можеш и ти“, концерт за сите генерации...

Чаирскиот романтичар Владо Јаневски со голем концерт вчера го одбележа јубилејот 25 години соло кариера. Вечерта ја почна со хитот „Напрај место слатка сестро“, а публиката што го пречека...

(Галерија) Одморете од политика, седум илјади жени врескаат на концертот на Чолиќ во Скопје

Повеќе од 7000 жени со врескање и овации го пречекаа Здравко Чолиќ во распродадената арена „Борис Трајковски“ во Скопје. Балканската ѕвезда скромно и со насмевка им се заблагодари. „Добровечер Скопје....

Откако Игор Џамбазов го испратија во болница, тој растури на концертот на Нокаут

„Реванш меч меѓу скопската публика и 'Нокаут'. Вака Игор Џамбазов го најави синоќешниот концерт на Нокаут кој во 1998 година, настапи за прв пат во СРЦ Кале. „Од едната страна...

„Парни ваљак“ за Нова Година ќе пее на плоштадот во Скопје

Хрватската рок група „Парни ваљак“ ќе пее на плоштадот Македонија во Скопје за новогодишната прослава на 31 декември. Веста денеска ја кажа градоначалникот петре Шилегов, иако Аки Рахимовски, пред неполн...

Со песни од Тоше, Саша Ковачевиќ ја крена температурата во Скопје

Српскиот пејач Саша Ковачевиќ вчера направи концерт за паметење во Скопје. Публиката ја загреа со своите најголеми хитови, а концертот го заврши со песни од Тоше. Вели, ги избрал...

Лозано во ноќта што ќе се памти-одличен прв концерт

Влатко Лозаноски вечерва првпат одржува голем солистички концерт. Малку со трема, малку свој, како и да е, публиката го дочека како вистинска ѕвезда. Со громогласен аплауз, во полната ВИП арена...

Вечерва Лозано има прв голем концерт во Скопје

Поп-пејачот Влатко Лозаноски - Лозано вечерва ќе одржи концерт во ВИП Арената во Скопје, а во организација на „Авалон продукција“. Ова е негов прв голем концерт по повеќе од...

(Галерија) Бреговиќ секогаш е во мода- роденденски концерт во Скопје

Горан Бреговиќ вечерва во Скопје ги донесе „Трите писма од Сараjево“.  Роденденски концерт на легендарниот музичар, кој иако не ја наполни арената „Борис Трајковски“, сепак направи вистинска фешта. Од...

Саша Ковачевиќ вечерва во Скопје

Српскиот пејач Саша Ковачевиќ вечерва ќе има концерт во Скопје, ВИП арената Борис Трајковски. Концертот почнува во 21 часот. Вратите се отвораат во 19 часот.

(Фото) Каролина се потсети на златните времиња

Поп пејачката Каролина Гочева синоќа се забавуваше на концертот на Нокаут на Кале. Пејачката се потсети на нивните познати хитови, а пред 20 години и се појави во нивниот...

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.