16.10.2021

Со песни од Тоше, Саша Ковачевиќ ја крена температурата во Скопје

Српскиот пејач Саша Ковачевиќ вчера направи концерт за паметење во Скопје. Публиката ја загреа со своите најголеми хитови, а концертот го заврши со песни од Тоше. Вели, ги избрал...

Симфониите на Бетовен во Филхармонија

На 31 јануари во Македонската филхармонија ќе се одржи симфонискиот концертот „Бесмртност“ , посветен на творештвото на Лудвиг ван Бетовен. Диригент на концертот е Сашо Татарчевски, а како солист...

„Парни ваљак“ за Нова Година ќе пее на плоштадот во Скопје

Хрватската рок група „Парни ваљак“ ќе пее на плоштадот Македонија во Скопје за новогодишната прослава на 31 декември. Веста денеска ја кажа градоначалникот петре Шилегов, иако Аки Рахимовски, пред неполн...

Познатите ќе ги пеат песните од Никола Бадев

Во Македонската опера и балет во 20 часот ќе почне концертот посветен на 100-годишнината од раѓањето на Никола Бадев. Песните на Бадев ќе ги пеат Зуица Лазова, Наум Петрески,...

Трубјут на „Ред хот чили пеперс“ во Станица 26

Во клубот „Станица 26“ во Скопје, публиката вечерва повторно ќе може да ужива во концертот на бразилската атракција Red Hot Chili Peppers World Tribute. Овој бендот е најблиску до...

Втор концерт на Здравко во Скопје

Најголемата балканска музичка ѕвезда, легендарниот Здравко Чолиќ, ќе го одржи вториот голем концерт во Скопје! Миленикот на сите генерации ќе пее во ВИП арената „Борис Трајковски“, со почеток од 21...

Џибони и Жељко во иста вечер ќе имаат концерти во Скопје

Во ист ден двајца познати пејачки од регионот ќе имаат концерт во Скопје. Предновогодишната забава со Жељко Јоксимивиќ ќе има концерт на 23 декември во МОБ, а истиот ден во ВИП...

Љубов и вино со Жељко Самарџиќ

Српскиот пејач Жељко Самарџиќ на 16 февруари ќе има концерт во Скопје, по повод месецот на љубовта и виното. Концертот е во Вип Арената Борис Трајковски каде ќе ги...

Новогодишен концерт на Градски дувачки оркестар

Градскиот дувачки оркестарот вечерва ќе одржи новогодишен концерт. Оркестарот ќе настапи со комплетно нов, освежен репертоар на кој се наoѓаат големите хитови од популарни рок/поп изведувачи како „Квин“, „Јуритмикс“,...

Страјк напаѓа на „Таксират“

Во рамките на фестивалот „Таксират“, вечерва од 20 часот ќе се одржи првиот самостоен концерт на Страјк, артист најавен како „сурово искрен е првокласнен андерграунд хип-хоп“. „Бројните фанови и почитувачи...

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.