16.10.2021

Бесплатен концерт со Ману Чао вечерва во МКЦ

Францускиот музичар Ману Чао вечерва ќе одржи бесплатен концерт во Младинскиот културен центар во Скопје. Како што информира „Пасворд продукција“, Ману Чао ќе има акустичен концерт, а ќе настапи...

„Новел ваг“ доаѓаат на „Таксират“

Славното француско арт-кабаре „Новел Ваг“ на 8 декември ќе имаат концерт на 20. „Таксират'. Тие ќе настапат во Скопје во арена „Борис Трајковски“. Бендот кој во шармантен боса-нова манир ги редефинира најзначајните периоди од...

Вечерва „Џетро Тал“, британски бенд за скопска журка

Велерва во салата во СРЦ Кале концерт ќе има британскиот бенд „Џетри тал“. Картите по цена од 1000, 1.500 и 2000 денари. Овој култен британски рок бенд, кој има снимено...

„Силви бенд“ со мјузиклот „Ромален“ во „Сули ан“

„Силви бенд“ на 5 октомври во „Сули Ан“ во скопската чаршија ќе го изведат мјузиклот „Ромален“. Мјузиклот содржи 13 песни. На сцената со Силви и Влатко ќе настапат и 15 танчери....

Концерт на 2 CELLOS во ВИП Арена

Светски музички атракции дуото 2 CELLOS ќе настапи во Скопје на 19ти октомври  во ВИП Арена. Концертот почнува во 21 часот. Цени: Партер 990 денари ФАН ПИТ 1.500 денари (само 1.000 влезници) ТРИБИНИ...

Концерт на „Тексас“ на Кале

Светски познатите музичари „Тексас“ вечерва (28.09) од 21 часот ќе го одржат својот прв концерт во Скопје, во спортскиот центар „Кале“. Еден час претходно ќе настапи македонскиот бенд „Ареа“....

Концерт на „Ту челос“

Вечер (19.09.2018) во Арената „Борис Трајковски“, концерт ќе имаат познатите „Ту челос“ од Хрватска. Концертот започнува во 21 часот.

Мала Италија патува, концерт во МОБ

Новото продолжение на проектот „Мала Италија патува“ ќе се одржи на 19 септември во 20.00 часот во големата сала на Македонска Опера и Балет. На настанот ќе ги слушнеме...

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.