05.12.2021

„Новел ваг“ доаѓаат на „Таксират“

Славното француско арт-кабаре „Новел Ваг“ на 8 декември ќе имаат концерт на 20. „Таксират'. Тие ќе настапат во Скопје во арена „Борис Трајковски“. Бендот кој во шармантен боса-нова манир ги редефинира најзначајните периоди од...

Вечерва „Џетро Тал“, британски бенд за скопска журка

Велерва во салата во СРЦ Кале концерт ќе има британскиот бенд „Џетри тал“. Картите по цена од 1000, 1.500 и 2000 денари. Овој култен британски рок бенд, кој има снимено...

„Силви бенд“ со мјузиклот „Ромален“ во „Сули ан“

„Силви бенд“ на 5 октомври во „Сули Ан“ во скопската чаршија ќе го изведат мјузиклот „Ромален“. Мјузиклот содржи 13 песни. На сцената со Силви и Влатко ќе настапат и 15 танчери....

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.