04.12.2021

Шкртице во МКЦ

За затворање на CINEDAYS 2018 на 18.ноември ја најавуваме белградската „супергрупа“ Шкртице! После нив во бифе МКЦ музика пушта словенечкиот DJ Yanoosh aka.Ohm Fat. Почеток во 23:00

Јаболки и круши за уметнички души

Македонската пејачка Мијата вечевра во Македонска филхармонија ќе го одржи својот мултимедијален концерт „Јаболи и кружи за уметнички души“. Концертот е симбиоза на музика и театар, а Мијата ќе...

„Твинс челос“ во филхармонија

Во камерната сала на Македонската филхармонија вечерва од 20 часот концерт ќе одржат Twins Cellos. На репертоарот се дела од Cervetto, Barierri, Offenabah.

Концерт на 2 CELLOS во ВИП Арена

Светски музички атракции дуото 2 CELLOS ќе настапи во Скопје на 19ти октомври  во ВИП Арена. Концертот почнува во 21 часот. Цени: Партер 990 денари ФАН ПИТ 1.500 денари (само 1.000 влезници) ТРИБИНИ...

„Бернејс пропаганда“ во МКЦ

Вечерва и утревечер „Бернејс пропаганда“ ќе одржат концерти во МКЦ. Ова се нивни први концерти пред скопската публика по скоро две години. Од бендот најавуваат дека овие два концерта...

Концерт на „Тексас“ на Кале

Светски познатите музичари „Тексас“ вечерва (28.09) од 21 часот ќе го одржат својот прв концерт во Скопје, во спортскиот центар „Кале“. Еден час претходно ќе настапи македонскиот бенд „Ареа“....

Вечерва „Џетро Тал“, британски бенд за скопска журка

Велерва во салата во СРЦ Кале концерт ќе има британскиот бенд „Џетри тал“. Картите по цена од 1000, 1.500 и 2000 денари. Овој култен британски рок бенд, кој има снимено...

Концерт на „Ту челос“

Вечер (19.09.2018) во Арената „Борис Трајковски“, концерт ќе имаат познатите „Ту челос“ од Хрватска. Концертот започнува во 21 часот.

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.