29.10.2020

Њујорк во Скопје на вчерашниот концерт на „Постмодерн џубокс“

Со хитовите на Кети Пери, Џастин Бибер, „Вајт страјпс“, Тејлор Свифт, преработени во џез, блуз и свинг стил, американскиот бенд „Постодерн џубокс“ го донесе духот на Њујорк во Скопје....

Вивалди и Моцарт во Музеј на град Скопје

Во рамки на фестивалот Есенски музички свечености 2018, вечерва во Музеј на град Скопје од 20:00 часот концерт ќе одржи камерениот оркестар „Амаросо“ од Србија. Тие ќе свират музика...

Вечерва „Џетро Тал“, британски бенд за скопска журка

Велерва во салата во СРЦ Кале концерт ќе има британскиот бенд „Џетри тал“. Картите по цена од 1000, 1.500 и 2000 денари. Овој култен британски рок бенд, кој има снимено...

Трет од четирите концерти на Каролина со Филхармонија

Каролина вечерва од 20 часот ќе го одржи третиот од четирите концерти со оркестарот на Македонската филхармонија. Диригент на концертот е Сашо Татарчевски. Последниот концерт на Каролина ќе се...

Концерт на „Ту челос“

Вечер (19.09.2018) во Арената „Борис Трајковски“, концерт ќе имаат познатите „Ту челос“ од Хрватска. Концертот започнува во 21 часот.

Концерти на Каролина во деновите на љубовта

Поп-ѕвездата Каролина Гочева на 15 и 16 февруари ќе има концерт заедно со оркестарот на Македонската филхармонија. Концертите се закажани во деновите на љубовта, кога пејачката ќе ги отпее песните од проектот „Македонско...

Страјк напаѓа на „Таксират“

Во рамките на фестивалот „Таксират“, вечерва од 20 часот ќе се одржи првиот самостоен концерт на Страјк, артист најавен како „сурово искрен е првокласнен андерграунд хип-хоп“. „Бројните фанови и почитувачи...

(Галерија) Бреговиќ секогаш е во мода- роденденски концерт во Скопје

Горан Бреговиќ вечерва во Скопје ги донесе „Трите писма од Сараjево“.  Роденденски концерт на легендарниот музичар, кој иако не ја наполни арената „Борис Трајковски“, сепак направи вистинска фешта. Од...

Stay connected

81,350FansLike
471FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.