04.12.2021

Тристан во Скопје

Сабота 16 март, забава со Тристан во Скопје ВИП мала сала Борис Трајковски Старт: 23:00 Влезници во претпродажба по супер промотивна цена за првите 500 влезници од 500 денари, а потоа 600...

Бреговиќ со три писма од Сараево доаѓа во Скопје

Еден од најпопуларните балкански музичари, Горан Бреговиќ на 22 март во Вип арената „Борис Трајковски“ ќе го претстави својот проект „Три писма од Сараево“. На сцената во Скопје освен неговиот...

Вечерва на рок концерт со Дани

Поп-пејачката Дани Димитровска вечерва ќе има концерт во Македонската филхармонија, кога ќе настапи по повод 20 години кариера. Рок симфонија и сите песни на Дани... цена на билетот е...

Концерт на „Суперхикс“, 25 години од првиот настап

Еден од најпопуларните и најуспешни македонски бендови „Суперхикс“ на 3 март ќе одбележи 25 години од својот прв настап, со концерт во Младински културен центар во Скопје. Картите по...

Прв самостоен концерт на „Фанк Шуи“ во МКЦ

По настапите на „Скопје колинг“ и неколку фестивали во земјава, македонскиот бенд „Фанк шуи“ ќе го одржи својот прв самостоен концерт на 29 март во МКЦ, а во организација...

Концерт на Жељко Самарџиќ вечерва во Борис Трајковски

Во месецот на виното и љубовта, вечера концерт во Скопје ќе има Жељко Самарџиќ. Концертот во организација на „Прагма продукција“ кој требаше да се одржи на 16 февруари беше презакажан...

„Бернејс пропаганда“ во МКЦ

Вечерва и утревечер „Бернејс пропаганда“ ќе одржат концерти во МКЦ. Ова се нивни први концерти пред скопската публика по скоро две години. Од бендот најавуваат дека овие два концерта...

Концерт на Едо Маајка во МКЦ

Босанскиот музичар Един Осмиќ, попознат како Едо Маајка на 4 март ќе одржи концерт во Скопје. Билетите ќе чинат 300 денари во претпродажба, а може да се купат на билетарница МКЦ...

Концерт на виолинистот Дејвид Герет во Скопје

На 25 септември концерт во арената „Борис Трајковски“ ќе одржи виолинистот Дејвид Герет. Концертот е дел од неговата светска турнеја со која ќе ја прослави 10-годишнината од неговата кариера. Тој...

(Галерија) Публиката од убост не застана, Каролина ја крена на нозе Филхармонија

Поп-ѕвездата Каролина Гочева вечерва заедно сo оркестарот на македонската филхармонијата, направи вистиска концертна журка. Во преполнатa сала во Македонската филхармонија каде се одржува концертот сите сè на нозе. A, Каролина...

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.