05.12.2021

(Галерија) Публиката од убост не застана, Каролина ја крена на нозе Филхармонија

Поп-ѕвездата Каролина Гочева вечерва заедно сo оркестарот на македонската филхармонијата, направи вистиска концертна журка. Во преполнатa сала во Македонската филхармонија каде се одржува концертот сите сè на нозе. A, Каролина...

Концерт во чест на Тоше со македонски и регионални пејачи

Во ВИП Арената „Борис Трајковски“ вечерва ќе се одржи концертот во чест на Тоше Проески. Концертот почнува во 20 часот. Каролина Гочева, сестрите Тамара Тодевска и Тијана Дапчевиќ, Наум Петрески,...

Брена во Скопје

Фолк ѕвездата Лепа Брена ќе одржи солистички концерт во Скопје на 15 декември во ВИП Арена Борис Трајковски на 15-ти декември. Картите се веќе во продажба. Картите за концерт на Брена...

Сеќавање на ЕКВ со Жика Тодоровиќ во МКЦ

Во рамките на годинашниот „Синедејс“, а по повод 60 години од раѓањето на Милан Младеновиќ (1958) на 16 ноември во МКЦ ќе се одржи мултимедијална програма „Сеќавање на Милан...

Концерт на „Љубојна“ и Емин Џијан во Филхармонија

На 1 февруари во Македонската филхармонија концерт ќе одржи „Љубојна“. Многу нова музика аранжирана и оркестрирана од Џијан Емин. Концертот на „Љубојна“ почнува во 20 часот.

Бесплатен концерт на Џамбо Агушев

За сите пријатели и фанови оркестарот на Џамбо Агушев вечерва од 20 часот ќе одржи бесплатен концерт во кино Фросина. Концертот во Скопје е последен од многуте оваа година,...

Предновогодишна журка со Џибони во Скопје

Хрватската музичка ѕвезда Џибони доаѓа во Скопје, со концерт на  23 декември во ВИП Арената. Тој ќе настапи како дел од овогодинешното издание на фестивалот „All You Need Is...

CHRISTMAS IN NEW YORK и во Македонија

По минатогодишниот успех на „One night in America“, овој декември Македонско – американската алумни асоцијација (МААА) организира голем добротворен концерт на најпопуларните американски поп и џез композиции поврзани со новогодишните...

Прв концерт на Златко Ориѓански и Бени Шаќири

Голем концерт на Златко Ориѓански и Бени Шаќири со пријателите во Македонска Филхармонија на 20 април со почеток во 20:30 часот. Двајцата музичари ќе понудат едно сосема поинакво музичко...

Brit Floyd со концертно шоу во Скопје

На 14 ноември во ВИП Арена- Борис Трајковски концерт ќе имаат BRIT FLOYD во Скопје , кој ќе настапат со мзуика на Pink Floyd . Коцертот почнува во 20.30...

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.