29.10.2020

(Галерија) Публиката од убост не застана, Каролина ја крена на нозе Филхармонија

Поп-ѕвездата Каролина Гочева вечерва заедно сo оркестарот на македонската филхармонијата, направи вистиска концертна журка. Во преполнатa сала во Македонската филхармонија каде се одржува концертот сите сè на нозе. A, Каролина...

Пемиера на „Ангелите и градот“ во Македонска филхармонија

„Ангелите и градот“ премиерен концерт во Македонија на чело со холандскиот диригент Конрад ван Алфен. Концертот почнува во 20:00 часот во Македонска филхармонија.

Бесплатен концерт со Ману Чао вечерва во МКЦ

Францускиот музичар Ману Чао вечерва ќе одржи бесплатен концерт во Младинскиот културен центар во Скопје. Како што информира „Пасворд продукција“, Ману Чао ќе има акустичен концерт, а ќе настапи...

Влатко Стефановски специјален гостин на концертот на Џибони во Скопје

Легендарниот гитарист Влатко Стефановски со својот бенд ќе има целовечерен настап на годинешното издание на фестивалот „Ол ју нид ис лав“(All you need is love) на 23 декември во...

„Парни ваљак“ за Нова Година ќе пее на плоштадот во Скопје

Хрватската рок група „Парни ваљак“ ќе пее на плоштадот Македонија во Скопје за новогодишната прослава на 31 декември. Веста денеска ја кажа градоначалникот петре Шилегов, иако Аки Рахимовски, пред неполн...

Шоу од милион долари на „Брит флојд“ во Скопје

Во ВИП арената „Борис Трајковски“ вечерва шоу ќе имаат „Брит флојд“. Тие ќе настапат со музика на култните „Пинк флојд“. Во арената ќе бидат поставени околу 100 светла, ласери, како...

„Постмодерн џубокс“ го носи духот на Њујорк во Скопје

Во Македонска филхармонија концерт вечерва ќе одржат POSTMODERN JUKEBOX, музичкиот колектив кој што во тотален винтиџ стил го носи духот на Њуjорк во своите настапи во кои што на специфичен...

Страјк напаѓа на „Таксират“

Во рамките на фестивалот „Таксират“, вечерва од 20 часот ќе се одржи првиот самостоен концерт на Страјк, артист најавен како „сурово искрен е првокласнен андерграунд хип-хоп“. „Бројните фанови и почитувачи...

Австријката Мави Феникс на 10 мај во МКЦ

Првиот најавен концерт од споредната програма за 21-вото издание на „Таксират“ е во соработка со Фестивалот за феминистичка култура и акција „Прво па женско“. На 10 мај во МКЦ...

Родителите со деца дојдоа да го слушаат Ману Чао, на концертот во Скопје светскиот...

Светската музичка ѕвезда Ману Чао вечерва одржа одличен анплагд концерт во Скопје. Само 24 часа откако организаторот „Пасворд продукција“ го најави неговото гостување, тој го наполни МКЦ со фанови...

Stay connected

81,350FansLike
471FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.