05.12.2021

Концерт на „Суперхикс“, 25 години од првиот настап

Еден од најпопуларните и најуспешни македонски бендови „Суперхикс“ на 3 март ќе одбележи 25 години од својот прв настап, со концерт во Младински културен центар во Скопје. Картите по...

Жељко Јоксимовиќ со два концерта во Скопје

Српскиот пејач и автор Жељко Јоксимовиќ вечерва ќе одржи два концерта во Скопје. Тој ќе настапи во МОБ од 19 и 22 часот, каде ќе се претстави со нов...

(Галерија) „Пар година за нас“ со Жика Тодоровиќ, сеќавање на ЕКВ во Скопје

Некаде пред полноќ, вчеравечер започнаа сеќавањата за Милан Младеновиќ и култната ЕКВ. На сцената во МКЦ, во Скопје, се беше како низ временска машина. Веројатно, оние генерации за кои „Земља“,...

Познатите ќе ги пеат песните од Никола Бадев

Во Македонската опера и балет во 20 часот ќе почне концертот посветен на 100-годишнината од раѓањето на Никола Бадев. Песните на Бадев ќе ги пеат Зуица Лазова, Наум Петрески,...

Концерт на виолинистот Дејвид Герет во Скопје

На 25 септември концерт во арената „Борис Трајковски“ ќе одржи виолинистот Дејвид Герет. Концертот е дел од неговата светска турнеја со која ќе ја прослави 10-годишнината од неговата кариера. Тој...

(Видео) Нокаут и Игор Џамбазов: Немој да не сте дошле на свирка

Никола Перевски Пере од „Нокаут“ и Игор Џамбазов преку видео порака на социјалните мрежи ги канат фановите на нивниот концертот во хотел „Мериот“. „Немој да не сте дошле“, вели Игор...

Вечерва на рок концерт со Дани

Поп-пејачката Дани Димитровска вечерва ќе има концерт во Македонската филхармонија, кога ќе настапи по повод 20 години кариера. Рок симфонија и сите песни на Дани... цена на билетот е...

Џибони и Жељко во иста вечер ќе имаат концерти во Скопје

Во ист ден двајца познати пејачки од регионот ќе имаат концерт во Скопје. Предновогодишната забава со Жељко Јоксимивиќ ќе има концерт на 23 декември во МОБ, а истиот ден во ВИП...

Белгијците „Хуверфоник“ доаѓаат во Скопје

Трип-хоп бендот „Хуверфоник“ на 29 март ќе одржи концерт во салата на Македонската филхармонија во Скопје, во рамки на својата балканска турнеја. Оваа турнеја, која е во организација на...

„Постмодерн џубокс“ го носи духот на Њујорк во Скопје

Во Македонска филхармонија концерт вечерва ќе одржат POSTMODERN JUKEBOX, музичкиот колектив кој што во тотален винтиџ стил го носи духот на Њуjорк во своите настапи во кои што на специфичен...

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.