29.10.2020

Њујорк во Скопје на вчерашниот концерт на „Постмодерн џубокс“

Со хитовите на Кети Пери, Џастин Бибер, „Вајт страјпс“, Тејлор Свифт, преработени во џез, блуз и свинг стил, американскиот бенд „Постодерн џубокс“ го донесе духот на Њујорк во Скопје....

Мала Италија патува, концерт во МОБ

Новото продолжение на проектот „Мала Италија патува“ ќе се одржи на 19 септември во 20.00 часот во големата сала на Македонска Опера и Балет. На настанот ќе ги слушнеме...

Концерт на „Суперхикс“, 25 години од првиот настап

Еден од најпопуларните и најуспешни македонски бендови „Суперхикс“ на 3 март ќе одбележи 25 години од својот прв настап, со концерт во Младински културен центар во Скопје. Картите по...

„Постмодерн џубокс“ го носи духот на Њујорк во Скопје

Во Македонска филхармонија концерт вечерва ќе одржат POSTMODERN JUKEBOX, музичкиот колектив кој што во тотален винтиџ стил го носи духот на Њуjорк во своите настапи во кои што на специфичен...

Со песни од Тоше, Саша Ковачевиќ ја крена температурата во Скопје

Српскиот пејач Саша Ковачевиќ вчера направи концерт за паметење во Скопје. Публиката ја загреа со своите најголеми хитови, а концертот го заврши со песни од Тоше. Вели, ги избрал...

Втор концерт на Жељко во Скопје

Пејачот Жељко Јоксимовиќ на 23 декември ќе одржи два концерта во МОБ во Скопје. По распродадениот прв концерт, организаторите „Прагма продукција“ најавија втор концерт истата вечер. Првиот концерт ќе...

Жељко Јоксимовиќ со два концерта во Скопје

Српскиот пејач и автор Жељко Јоксимовиќ вечерва ќе одржи два концерта во Скопје. Тој ќе настапи во МОБ од 19 и 22 часот, каде ќе се претстави со нов...

(Видео) Нокаут и Игор Џамбазов: Немој да не сте дошле на свирка

Никола Перевски Пере од „Нокаут“ и Игор Џамбазов преку видео порака на социјалните мрежи ги канат фановите на нивниот концертот во хотел „Мериот“. „Немој да не сте дошле“, вели Игор...

Хуманитарен концерт за Ивана Атанасовска

Денес во Младинскиот културен центар, ќе се одржи хуманитарен концерт за Ивана Атанасовска. Настапуваат DJ Чарли, Monistra, Синтезис, Letecki Pekinezeri (Летечки Пекинезери), Foltin, DJ Chvare. Забавата почнува во 20:00 часот.

Со концерт во Скопје, Владо ќе слави 25 години кариера

Поп-пејачот и кантавтор Владо Јаневски ќе има концерт во Скопје по повод 25 години кариера. Концертот е закажан за 16 март следната година во Вип Арена „Борис Трајковски“. Владо, летово одржа...

Stay connected

81,350FansLike
471FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.