05.12.2021

Скопје Џез Фестивал со Џоле Грујовски

Традиционална годишна забава на Скопскиот џез фестивал, со промоција на новите календари за 2019 година и концертни настапи на квартетот на Џоле Грујовски и „Фиерце“. Забавата почнува во 21 часот во МКЦ...

Уште два концерта на Каролина со Македонската филхармонија

По распродадените концерти на 15 и 16 февруари на Каролина и Македонската филхармонија, „Авалон продукција“ најавија уште два нови концерта, на 20 и 22 февруари. На концертот Каролина ќе...

Хуманитарен концерт за Ивана Атанасовска

Денес во Младинскиот културен центар, ќе се одржи хуманитарен концерт за Ивана Атанасовска. Настапуваат DJ Чарли, Monistra, Синтезис, Letecki Pekinezeri (Летечки Пекинезери), Foltin, DJ Chvare. Забавата почнува во 20:00 часот.

Прв концерт на Андре Риу во Македонија

Светската ѕвезда Андре Риу, познат како „современиот крал на валцерот“ на 6 јуни ќе одржи концерт во арената „Борис Трајковски“ во Скопје. Тој во Македонија доаѓа со неговиот 60-член...

Љубов и вино со Жељко Самарџиќ

Српскиот пејач Жељко Самарџиќ на 16 февруари ќе има концерт во Скопје, по повод месецот на љубовта и виното. Концертот е во Вип Арената Борис Трајковски каде ќе ги...

Белгијците „Хуверфоник“ доаѓаат во Скопје

Трип-хоп бендот „Хуверфоник“ на 29 март ќе одржи концерт во салата на Македонската филхармонија во Скопје, во рамки на својата балканска турнеја. Оваа турнеја, која е во организација на...

Британско шоу со Том Одел во Скопје

Познатиот музичар Том Одел е првото првото светско име што во 2019 година доаѓа во Скопје, објави „Авалон продукција“ . Шоуто на Том Одел е на 13 февруари, во...

 „Диско треска“ за Василица

Традиционален концерт по повод празникот „Василица“ на 12 и 13 јануари во 20 часот во МОБ. Концертот е најавен како  „Диско треска“ за Василица. Гала концертот по повод празникот „Василица“ ќе...

Џумбус со Аца Лукас пред Нова година

Вечерва во ВИП арената „Борис Трајковски“ на иста сцена ќе се појават Аца Лукас, Милица Павловиќ и Пеџа Меденица. Концертот, што ќе почне во 20 часот, ќе трае повеќе...

Новогодишен концерт на Игор Џамбазов

Шоуменот Игор Џамбазов, придружуван од Гуру Харе, во сабота (29 декември) ќе одржи двочасовен новогодишен концерт во „Веро центар“. Концертот ќе почне во 13 часот во холот, а Џамбазов...

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.