26.09.2020

„Мама миа“ вечерва во МНТ

Вечерва во Македонски народен театар на репертоарот претставата „Мама миа“ со почеток во 20:00 часот.

Вторник е ден за „Не се клади на Енглези“

„Не се клади на Енглези“, познатата театарска престава ќе се игра утре (6.10)  во  МНТ, со почеток во 20 часот. Претставата е во режија на Синиша Евтимов, а играат...

На смеење со „Викенд на мртовци“

Култната македонска претстава „Викенд на мртовци“, работена од страна на Миле Попоски, ќе се игра вечерва во Театар комедија. Почетокот на претставата е закажан за 20:00 часот.

Отворање на изложбата „Чудниот рај“ на Сашо Блажес

На 9 ноември (петок) во 19 часот во галеријата „КО-РА“ ќе биде отворена изложбата „Чудниот рај“ на уметникот Сашо Блажес од Охрид. Оваа изложба е прво претставување на авторот пред...

„Животот е прекрасен“ вечерва во МНТ

Претставата „Животот е прекрасен“ вечерва можете да ја погледнете во Македонски Народен театар. Во претставата во главните улоги настапуваат Никола Ристановски, Биљана Драгичевиќ Пројковска, Сашко Коцев, Тања Кочовска. Претставата почнува во 20...

Мизантроп во Комедија

Вечерва во театраот Комедија ќе се игра преставата Мизантроп , со полеток од 20 часот. Режијате е на Ана Вукотиќ.

Балетот „Самсон и Далила“ вечерва во МОБ

Денеска од 20 часот, во Македонската опера и балет ќе игра балетската претстава „Самсон и Далила“, на музика на Камиј Сен-Санс. Балетот ја обработува библиска приказна за вечната борба помеѓу доброто...

“Влези не се соблакај” вечерва со Весна

Весна Петрушевска вечр ќе го прослави јубилејот 25 години во брак со МНТ. Незаборавна вечер со премиерата на “Влези не се соблакај”. Ќе ве насмее ќе ве расплаче ќе...

„Лебедово езеро“ вечерва во МОБ

Македонската опера и балет ја најави изведбата на безвременскиот балет „Лебедово езеро“ вечерва со почеток во 20 часот. Ода за моќта на љубовта! „Класика која ја раскажува вечната борба помеѓу...

На смеење со Aтанас и Тино во Театар „Комедија“

Комедијата „Не сега драга“, од современиот англиски автор и актер Реј Куни, е комедија на забуни, смешни ситуации и интересни карактери. Дејството се одвива во хотел, за време на...

Stay connected

81,269FansLike
472FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.