22.03.2019

„Рајмонда“ на 26 март во МОБ

Балетската претстава „Рајмонда“ од Александар Глазунов ќе биде изведена во вторник, 26 март, со почеток во 20 часот, во Македонската опера и балет. „Рајмонда“ е балет во два чина. Светската...

„Животот на Молиер“ во МНТ

Вечерва во 20 часот во Македонскиот народен театар ќе се игра претставата „Животот на Молиер“ по текст на Михаил Булгаков, а во режија на Александар Поповски. Во главните улоги настапуваат Никола Ристановски, Сашка...

На смеење со претставата „Мечка“

Секој човек живее во својата реалност. Во очите на Смирнов ѕидовите се крвави, Лука го бара светлото сино небо низ прозорците, а за Попова истите тие ѕидови се романтично...

Балетот „Ана Каренина“ вечерва во МОБ

Балетската претстава „Ана Каренина“ во два чина ќе игра вечерва во МОБ, со почеток во 20 часот. Едно од најпознатите светски литературни дела „Ана Каренина“ од крајот на 19 и...

Претставата „Експеримент“ вечерва на репертоарот на МКЦ

Tеатарската претстава „Експеримент“, по текст и режија на Јане Спасиќ вечерва ќе се одржува во МКЦ. Претставата почнува в 21 часот, а цената на билетите изнесува 300 денари.

„Силјан штркот шанца“ вечерва во МНТ

Театарската претстава „Силјан штркот шанца“ на Дејан Дуковски, денес е на репертоарот на МНТ. Улогата на Силјан ја игра Александар Михајловски, а во претставата глумат и Нино Леви, Магдалена Ризова – Черних, Нина...

„Експеримент“ вечерва во МКЦ

Tеатарската претстава „Експеримент“, по текст и режија на Јане Спасиќ, а во продукција на здружението АРТОПИЈА - Скопје ќе се одржи вечерва во 21 часот. Претставата ќе се одржи во...

„Експеримент“ во МКЦ

Tеатарската претстава „Експеримент“, по текст и режија на Јане Спасиќ, а во продукција на здружението АРТОПИЈА - Скопје.  Преставта е во МКЦ

„Риголето“ на сцената на МОБ

Вечерва со почеток во 20 часот во МОБ ќе биде изведена „Риголето" на Џузепе Верди. Трагична приказна за љубомора, одмазда и жртва. Напишана според драмата на Виктор Иго „Кралот се...

„Реалисти“ вечерва во МНТ

Претставата „Реалисти“ вечерва од 20:00 часот во Македонски Народен театар. Во главните улоги настапуваат Ивица Димитријевиќ, Владимир Петровиќ, Нина Деан Гачиќ, Ивана Павлаковиќ, Стефан Вујисиќ.

Stay connected

74,973FansLike
443FollowersFollow
766SubscribersSubscribe

Популарно

„Кец на десетка“ вечерва во МНТ

Вечерва во Македонски народен театар ќе се одигра театарската претстава „Кец на десетка“. Во главните улоги настапуваат Александар Микиќ, Тања Кочовска, Нина Деан и Ивица Димитријевиќ. Претставата почнува во...

Андијана Кеш со Ани и Бока ветуваат одлична журка во „Боними“

Адријана Кеш, Ани и Бока вечерва од 20:30 часот ветуваат одлична атмосфера во ресторан „Боними“. Повелете на убава музика и вкусна храна.    

Шизење со Џими и Сашо во „Колектив“

Петочен блуз со In The Mood со Џими и Сашо и „Бенд“ со Горан Попоски и марко Василевски. Забавата почнува во 22 часот во „Колектив“.