Во ист ден двајца познати пејачки од регионот ќе имаат концерт во Скопје. Предновогодишната забава со Жељко Јоксимивиќ ќе има концерт на 23 декември во МОБ, а истиот ден во ВИП Арената „Борис Трајковски“ ќе биде познатиот хрватски кантавтор Џибони заедно со Влатко Стефановски Трио и „Фанк шуи“.