„Постмодерн џубокс“ е бенд кој го носи духот на Њуjорк во своите настапи. Нивните настапи се врвно џез и свинг кабаре, а тие на специфичен начин ги изведуваат песните на Лејди Гага, Ед Ширан, „Вајт страјпс“, „Рејдиохед“ и многу други.

Концертот во организација на „Авалон продукција“ ќе се одржи Македонската филхармонија на 14 декември. Билетите чинат од 1.500 до денари 7000 денари.