Тетовскиот бенд „Конкоринг лајан“ со концерт во МКЦ ќе го прослават 12 роденден. Свирката почнува во 21 часот.

Моментално Conquering Lion работат на својот 5. студиски албум. Првиот сингл од албумот Shine беше премиерно промовиран на порталот Reggaeville на 23 март лани.