Ракометарите на „Вардар“ попладнево против „Кјелце“ ќе го одиграат последниот натпревар на домашен терен во Лигата на шампионите. Билети има се уште во продажба. Мечот почнува во 17:30 часот во спортскиот центар „Јане Сандански“.