Александар Васоски е нов тренер на Академија Пандев

Поранешниот тренер на „Вардар“, Александар Васоски, денеска потпиша за тимот на Академија Пандев. Тој денес пристигна во Струмица каде го потпиша договорот со македонскиот прволигаш. …

Александар Васоски е нов тренер на Академија Пандев Прочитај повеќе »