Прилепчанката Александра Трајчевска го освои жирито и победи во онлајн талент шоуто Заблескај

Младата пејачка Александра Трајческа од Прилеп, победи во втората сезона на онлајн талент шоуто „Заблескај“. Деветнаесетгодишната пејачка настапи со со џез песната Orange Colored Sky …

Прилепчанката Александра Трајчевска го освои жирито и победи во онлајн талент шоуто Заблескај Прочитај повеќе »