Алексис Ципрас

Заев фаворит за Нобеловата награда за мир, тврди шведски новинар

Македонскиот премиер Зоран Заев е фаворит за добивање на Нобеловата награда за мир, изјавил Виктор Нумелин, специјален уредник за Нобеловата награда во шведската новинска агенција …

Заев фаворит за Нобеловата награда за мир, тврди шведски новинар Прочитај повеќе »

(Фото) Секси Алекси му ја симна вратоврската на Заев

По потпишувањето на договорот за името меѓу Македонија и Грција, премиерот Зоран Заев ја извади својата вратоврска и му ја подари на Алексис Ципрас. Македонскиот …

(Фото) Секси Алекси му ја симна вратоврската на Заев Прочитај повеќе »

(Видео) Пратеникот кој направи драма во грчкиот парламент и побегна на полицијата

Пратеникот од грчката десничарска партија Златна зора, Константинос Барбарусис, кој вчера повика на државен удар поради што е избришан од членството на партијата, не е …

(Видео) Пратеникот кој направи драма во грчкиот парламент и побегна на полицијата Прочитај повеќе »

Scroll to Top