(Видео) Алиоски со емотивно видео се збогуваше од Фенербахче, фудбалерот ќе игра во дресот на Ал Ахли

Македонскиот репрезентативец Езџјан Алиоски -Џани по една помината во фудбалскиот клуб Фенербахче го напушти и се врати во саудиски Ал Ахли. Алиоски помина една година …

(Видео) Алиоски со емотивно видео се збогуваше од Фенербахче, фудбалерот ќе игра во дресот на Ал Ахли Прочитај повеќе »