британија

Три полицајки се уапсени и затворени откога ги фатиле како имаат секс со затвореници

Џенифер Гаван (27), Ајшеа Ган (27) и Емили Вотсон (26) се уапсени затоа што имале секс со затвореници во најголемиот затвор Бервин во Британија. Биле …

Три полицајки се уапсени и затворени откога ги фатиле како имаат секс со затвореници Прочитај повеќе »

Древните Маи исчезнале затоа што со векови се труеле со жива, сметаат научниците

Древните Маи исчезнале затоа што со векови се труеле со жива, сметаат научниците. Токсичното ниво на загадување со жива, кое најчесто е поврзано со современата …

Древните Маи исчезнале затоа што со векови се труеле со жива, сметаат научниците Прочитај повеќе »

Борис Џонсон бара нова локација за свадба, откако си поднесе оставка од премиерската функција

Британскиот премиер во заминување Борис Џонсон и неговата сопруга Кери повеќе немаат намера да организираат голема свадба на крајот на месецот во резиденцијата на британскиот …

Борис Џонсон бара нова локација за свадба, откако си поднесе оставка од премиерската функција Прочитај повеќе »

Хари се плаши за Меган и децата, принцот рече дека не се безбедни во Британија и се закани со тужби ако не добијат полициска заштита

Принцот Хари се плаши за безбедноста на неговата сопруга Меган и негиве две дца. Тој вели дека нивниот престој во Англија не е сигурен и …

Хари се плаши за Меган и децата, принцот рече дека не се безбедни во Британија и се закани со тужби ако не добијат полициска заштита Прочитај повеќе »

Додека целата земја била во карантин британскиот премиер Џонсон си правел журки по дома

Во време кога целата земја е под карантин, британскиот премиер си правел журки во градината на неговата резиденција, пренесе „Ројтерс“. Џонсон во мај 2020 направил …

Додека целата земја била во карантин британскиот премиер Џонсон си правел журки по дома Прочитај повеќе »

Можеш да ми го бациш газот, келнер стана херој преку ноќ откако шефот му рекол да работи во слободен ден

Британски келнер стана хит  преку ноќ откако неговата порака до шефот  ја објавија на социјалните мрежи. Неговиот шеф му напишал во 3 часот по полноќ …

Можеш да ми го бациш газот, келнер стана херој преку ноќ откако шефот му рекол да работи во слободен ден Прочитај повеќе »

(Видео) Руски олигарси и криминалци переле пари со амин на светските западни банки

Руски олигарси и криминалци ги користеле светските банки во големите земји за да ги префрлаат своите пари на Запад, пренесува Би-би-си. Документите што излегоа во …

(Видео) Руски олигарси и криминалци переле пари со амин на светските западни банки Прочитај повеќе »

(Галерија) Петгодишно момче доби вештачка рака и првпат го прегрна својот брат

Петгодишно момче од Британија, кое било предвремено родено и без рака, за првпат во животот имаше можност да го прегрне своето братче. Џејкоб доби функционална …

(Галерија) Петгодишно момче доби вештачка рака и првпат го прегрна својот брат Прочитај повеќе »

Во Германија размислуваат да отворат Министерство за осаменост

Властите во Берлин размислуваат да воведат Министерство за осаменост, затоа што оваа појава прима облик на епидемија во Германија, особено во главниот град. Во Берлин, …

Во Германија размислуваат да отворат Министерство за осаменост Прочитај повеќе »

Меган замина за Америка, сака да ѝ се врати на глумата

Војвотката од Сасекс Меган Маркл, сака да се врати во светот на глумата и шоубизнисот, пишуваат британските медиуми. На Меган и е здосаден кралскиот начин …

Меган замина за Америка, сака да ѝ се врати на глумата Прочитај повеќе »

(Видео) Рој инсекти го покрија небото над Британија

Велика Британија секоја година е нападната од роеви летачки мравки, а годинава инсектите стигнале во огромен број, што можеле да се забележат и од вселената, …

(Видео) Рој инсекти го покрија небото над Британија Прочитај повеќе »

Џејми Оливер нема пари за вработните, 1300 луѓе остануваат без работа

Познатиот британски готвач Џејми Оливер признал дека повеќе не може да ги извршува своите финансиски обврски кон вработените, со што ги стави во прашање работните …

Џејми Оливер нема пари за вработните, 1300 луѓе остануваат без работа Прочитај повеќе »

Осуденици ќе ги тужат организаторите на лотарија затоа што не им ги даваат освоените милиони

Двајца осудени криминалци освоиле на лотарија четири милиони фунти, но добивката сè уште не им е исплатена затоа што организаторите и полицијата се сомневаат дека …

Осуденици ќе ги тужат организаторите на лотарија затоа што не им ги даваат освоените милиони Прочитај повеќе »

(Видео) Поради поплава, прекината дебатата во британскиот парламент

Британскиот Парламент, поради прокиснување во зградата и протекување вода во салата за дебата, мораше да ја прекине денешната седница за даночната политика. Водата што течеше …

(Видео) Поради поплава, прекината дебатата во британскиот парламент Прочитај повеќе »

(Видео) Демонстрант се фрли пред автомобилот на Тереза Меј

Еден од учесниците на протестите против брегзит во Брисел се фрли пред конвојот автомобили во кој се наоѓаше и британската премиерка, Тереза Меј. Станува збор …

(Видео) Демонстрант се фрли пред автомобилот на Тереза Меј Прочитај повеќе »

Најомразената жена во Британија би можела да седне на тронот

Камила Розмери, војвотката од Корновол и втората сопруга на британскиот принц Чарлс, е жена која би можела да заврши на британскиот престол и покрај тоа што важи …

Најомразената жена во Британија би можела да седне на тронот Прочитај повеќе »

Смртта на патниците на бродот Кап Аркона ќе остане неразјаснета до 2045 година

До ден денес никој ја нема превземено одговорноста за можеби најголемата трагедија настаната на море. Станува збор за смртта на илјадници луѓе, логораши, кои пловеле …

Смртта на патниците на бродот Кап Аркона ќе остане неразјаснета до 2045 година Прочитај повеќе »

Позната британска ѕвезда на реално шоу била дрогирана и силувана

Позната ѕвезда на реално шоу во Британија, чиј идентитет засега полицијата не го открива, била дрогирана и силувана на журка. Девојката обвинила двајца мажи, продуцент …

Позната британска ѕвезда на реално шоу била дрогирана и силувана Прочитај повеќе »

Падна договор за „развод“ меѓу ЕУ и Британија

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск соопшти дека лидерите на 27 земји на ЕУ го одобриле договорот за повлекување на Велика Британија од ЕУ и …

Падна договор за „развод“ меѓу ЕУ и Британија Прочитај повеќе »

Кралското семејство пред и по божиќната вечера мора да се измерат на вага

Традицијата на мерење со вага во кралското семејство, пред и по божиќната вечера, за прв пат е воведена од страна на кралот Едвард VII, кој …

Кралското семејство пред и по божиќната вечера мора да се измерат на вага Прочитај повеќе »

Scroll to Top