дете

На роденденот на аутистичниот син дошле само две другарки од одделението: Скопјанката Ирена Лозана со емотивна објава за своето дете и апел за прифаќање на различностите

Ирена Лозана е мајка на три деца, помеѓу нив и синот Кан на кој му е диајгностициран аутизам. Таа на социјалните мрежи сподели емотивна објава, …

На роденденот на аутистичниот син дошле само две другарки од одделението: Скопјанката Ирена Лозана со емотивна објава за своето дете и апел за прифаќање на различностите Прочитај повеќе »

Четиригодишната Сенгул извлечена е жива по 130 часа поминати под урнатините

Четиригодишно девојче е спасено во Турција, по 130 часа поминати под урнатините од првиот земјотрес. Станува збор за четиригодишната Сенгул Карабаџа која денеска беше извлечена …

Четиригодишната Сенгул извлечена е жива по 130 часа поминати под урнатините Прочитај повеќе »

Нирвана го доби судскиот спор во кој момчето од омотот на албумот ја тужеше групата за детска порнографија

Бендот Нирвана го доби спорот против Спенсер Елден, чија фотографија е на насловната страница на нивниот албум „Nevermind“ од 1991 година. Тогаш на насловната страница …

Нирвана го доби судскиот спор во кој момчето од омотот на албумот ја тужеше групата за детска порнографија Прочитај повеќе »

Сопругата на Борко Ристовски во костим за капење го покажа трудничкиот стомак

Сопругата на голамнот на Вардар, Борко Ристовски во костим за капење го покажа трудничкиот стомак. Тие во моментов семејно се на летување. Парот неодамна откри …

Сопругата на Борко Ристовски во костим за капење го покажа трудничкиот стомак Прочитај повеќе »

(Фото) Жена си го тетовира бебето, а фановите ѝ порачаа дека е лоша мајка

Модна дизајнерка од Флорида Шамекија Морис за прв пат ставила привремена тетоважа на телото на нејзиниот син Трејлин кога тој имал шест месеци. Тоа толку …

(Фото) Жена си го тетовира бебето, а фановите ѝ порачаа дека е лоша мајка Прочитај повеќе »

Кели Озборн и Сид Вилсон ќе станат родители

Реалити ѕвездата Кели Озборн објави дека ќе стане мајка. Таа на социјалните мрежи објави селфи фотографија на која држи слика од ултразвук. „Знам дека бев …

Кели Озборн и Сид Вилсон ќе станат родители Прочитај повеќе »

(Видео) 5-годишно дете со ампутирани нозе собра 1,5 милион долари за болницата во која му го спасија животот

5-годишниот Тони Хаџел со новите протетички нозе изоде 10 километри во еден месец и собра 1,5 милион долари за болницата во која му го спасија …

(Видео) 5-годишно дете со ампутирани нозе собра 1,5 милион долари за болницата во која му го спасија животот Прочитај повеќе »

Ким и Канје бараат сурогат мајка за четврто дете

Ѕвездата на реалното шоу Ким Кардашијан и раперот Канје Вест веќе бараат сурогат мајка што ќе го роди нивното четврто дете, пишуваат светските медиуми. Иако …

Ким и Канје бараат сурогат мајка за четврто дете Прочитај повеќе »

(Фото) Сузана Спасовска како дете на лулашка

Фолк-пејачката Сузана Спасовска подолго време ја нема на музичката сцена со нова песна. Но, таа е активна на социјалните мрежи, а на својот фејсбук-профил често …

(Фото) Сузана Спасовска како дете на лулашка Прочитај повеќе »

Шарлот од „Сексот и градот“ посвои момче

Актерката Кристин Дејвис, најпозната по улогата на Шарлот во хит-серијата „Сексот и градот“ посвои момче. Ова е нејзино второ посвоено дете, откако пред седум години …

Шарлот од „Сексот и градот“ посвои момче Прочитај повеќе »

Првото дете во Ирска излекувано со медицинска марихуана од тежок облик на епилепсија

Првото дете на кое му е препишана медицинска марихуана во Ирска е излекувано од опасен облик на епилепсија, само пет месеци откако ја консумирал. 11-годишниот …

Првото дете во Ирска излекувано со медицинска марихуана од тежок облик на епилепсија Прочитај повеќе »