европски

Среќна нова година, напишано на сите европски јазици

Доколку сакате да честитате Нова година на пријателите, странци, сега тоа можете да го направите на нивниот јазик! Доволно е да ја погледнете оваа мапа …

Среќна нова година, напишано на сите европски јазици Прочитај повеќе »

Георгиевски е првиот македонски европски шампион во таеквондо

Дејан Георгиевски го совлада Русинот Јуриј Кириченко за златен медал на Европското првенство во таеквондо во Софија, Бугарија. Георгиевски во категоријата над 80 килограми претходно …

Георгиевски е првиот македонски европски шампион во таеквондо Прочитај повеќе »

ГМО хемикалии во крвта имаат жители на 18 европски земји – Македонија конечно е на дното на листата по нешто добро

Жителите на 18 европски држави биле тестирани и биле позитивни на траги од глифосат, кој на глобално ниво се користи како убиец на плевел, се …

ГМО хемикалии во крвта имаат жители на 18 европски земји – Македонија конечно е на дното на листата по нешто добро Прочитај повеќе »