интервју

Ива Пројковска – прва македонска интернационална ФИФА-судијка: Лесно се справувам со пцостите и навредите на теренот 

Ива Пројковска е првата Македонка, интернационална ФИФА-судијка, која е во елитната група на најдобрите 20 судии во Европа. За себе вели дека го сака фудбалот …

Ива Пројковска – прва македонска интернационална ФИФА-судијка: Лесно се справувам со пцостите и навредите на теренот  Прочитај повеќе »

(Видео) Интервју со Јан Стефановски: Кога татко ми имаше проби јас место во гитарата, гледав во тапаните

Јан Стефановски, син на македонскиот виртуоз на гитара Влатко Стефановски од пред неколку години е дел од бендот Влатко Стефановски Трио. Таткото на гитара, синот …

(Видео) Интервју со Јан Стефановски: Кога татко ми имаше проби јас место во гитарата, гледав во тапаните Прочитај повеќе »

Д-р Мина Маринковиќ: И во Македонија е тренд родители да им подаруваат филери на тинејџери

Трендот големи усни кои најчесто ги гледаме кај познатите инфлуенсерки, пејачки, водителки на социјалните мрежи е тренд со кој се пркоси на староста, но и …

Д-р Мина Маринковиќ: И во Македонија е тренд родители да им подаруваат филери на тинејџери Прочитај повеќе »

(Видео) Ива Матиќ, жената пилот на која ни небото не ѝ е граница: Со позитивна мисла тргнувам на лет

Ива Матиќ е првата жена пилот во Армијата која седна во воен хеликоптер и авион, а денес управува патнички авион во авиокомпанијата Виз Ер. На …

(Видео) Ива Матиќ, жената пилот на која ни небото не ѝ е граница: Со позитивна мисла тргнувам на лет Прочитај повеќе »

(Видео) Дина Јашари: Јас сум единствената Македонка која двапати беше во шоуто на Зоран Кесиќ

Дина Јашари (23) е млада и талентирана кантавторка која со нејзините авторски песни го освои Балканот. Ја доби наградата „Милан Младеновиќ“ која ја доделува истоимената …

(Видео) Дина Јашари: Јас сум единствената Македонка која двапати беше во шоуто на Зоран Кесиќ Прочитај повеќе »

Игор Којиќ првпат во интервју прозборе за разводот со Северина, средбата со Милан Поповиќ и љубовта кон Александар

Бившиот сопруг на Северина Вучковиќ, Игор Којиќ, даде интервју за хрватски „Индекс“.  Тој раскажува за пријателството со Милан Поповиќ, синот на Северина и за односот …

Игор Којиќ првпат во интервју прозборе за разводот со Северина, средбата со Милан Поповиќ и љубовта кон Александар Прочитај повеќе »

(Видео) Ризик постои во секоја акција, но тоа не ме поколеба да бидам пожарникарка: Интервју со Менка Стојаноска 

Менка Стојаноска е една од двете пожарникарки во Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје. Веќе четири години е на оваа позиција и е задоволна …

(Видео) Ризик постои во секоја акција, но тоа не ме поколеба да бидам пожарникарка: Интервју со Менка Стојаноска  Прочитај повеќе »

(Видео) Живеам со тешка болест и немам наследено богатство од татко ми, третата ќерка на Аркан го раскажа својот живот 

Анѓела Ражнатовиќ е трето дете на Жељко Ражнатовиќ Аркан. Таа во интервју за каналот на Јутјуб „Вистински приказни“ открива детали за нејзиниот живот. Раскажува дека …

(Видео) Живеам со тешка болест и немам наследено богатство од татко ми, третата ќерка на Аркан го раскажа својот живот  Прочитај повеќе »

Јас сум среќна домаќинка, вели Адел за врската со спортскиот агент

Британската пејачка Адел во интервју за магазинот Elle демантираше дека таа и спортскиот агент Рич Пол се свршиле. „Не сум свршена. Само сакам накит од …

Јас сум среќна домаќинка, вели Адел за врската со спортскиот агент Прочитај повеќе »

Болно ми е сеќавањето на мечот против Динамо на „Максимир“ кога почна распаѓањето на СФРЈ, вели во интервју Дарко Панчев

Поранешниот македонски фудбалер Дарко Панчев во интервју за хрватски Индекс зборува за деталите од неговата кариера, моменталната состојба со фудбалот во Македонија, како и за …

Болно ми е сеќавањето на мечот против Динамо на „Максимир“ кога почна распаѓањето на СФРЈ, вели во интервју Дарко Панчев Прочитај повеќе »

Во брак мора да има компромиси, а жената најчесто ја витка кичмата и кога не сака, Јелена Карлеуша првпат прозборе за разводот

Српската пејачка Јелена Карлеуша за прв пат даде интервју за српските медиуми откако јавно објави дека по 14 години брак се разведува од нејзиниот сопруг, …

Во брак мора да има компромиси, а жената најчесто ја витка кичмата и кога не сака, Јелена Карлеуша првпат прозборе за разводот Прочитај повеќе »

Не ја обвинувам поротата, тој е фантастичен актер, рече Амбер Херд во првото интервју по судењето со Џони Деп

Амбер Херд ќе има прво интервју по судењето на поранешниот сопруг Џони Деп. Амбер во интервјуто вели дека не ја обвинува поротата за пресудата, бидејќи …

Не ја обвинувам поротата, тој е фантастичен актер, рече Амбер Херд во првото интервју по судењето со Џони Деп Прочитај повеќе »

 (Видео) Со „пежо“ од 1969 Горан Ивановски измамува насмевки низ Скопје

Скопјaнeцот Горан Ивановски е сопственик на автомобилот „пежо 404“, олдтајмер од 1969. Тој е втор сопственик на автомобилот, кој го купил од Ресен. Пежото на …

 (Видео) Со „пежо“ од 1969 Горан Ивановски измамува насмевки низ Скопје Прочитај повеќе »

(Видео) Во дуќанот стар скоро 100 години мајстор Мендо нема кому од фамилијата да му го остави берберскиот занает

Мајстор Мендо е бербер во старата скопска чаршија. Иако има 77 години, сеуште важи за еден од најдобрите бербери во Стара чаршија. Занаетот го научил …

(Видео) Во дуќанот стар скоро 100 години мајстор Мендо нема кому од фамилијата да му го остави берберскиот занает Прочитај повеќе »

Ангелина Булеска, единствена во Македонија која тренира гимнастика на коњ: Ова е спорт кој бара да заборавиш на стравот

Ангелина Булеска е единствената која во нашата држава и на Балканот се занимава со гимнастика на коњ или волтажирање. Таа има 13 години и досега …

Ангелина Булеска, единствена во Македонија која тренира гимнастика на коњ: Ова е спорт кој бара да заборавиш на стравот Прочитај повеќе »

Слаткар: Не сум пи*ка за да бидам платеник на државата

Марко Маринковиќ – Слаткар, повеќе од десет години е еден од најпопуларните хип-хоп музичари кај нас. Од „ФМ“ и „Касика“, преку „Терориста“ и „Амстердам“, па …

Слаткар: Не сум пи*ка за да бидам платеник на државата Прочитај повеќе »

Поради дрскоста што ја имам, ме засака публиката

Хрватската пејачка Нина Бадриќ е во Скопје. Таа оваа година одбележува 25 години професионална кариера, па тоа беше и поводот за да дојде во Македонија …

Поради дрскоста што ја имам, ме засака публиката Прочитај повеќе »

Маж ми не е Балканец за да ми љубомори на кариерата

Фолк-пејачката Сузана Гавазова на музичката сцена е одамна. Секогаш дотерана, провокативна и секси. Сопруга, мајка на две деца. Секогаш привлекува внимание и со музиката, но …

Маж ми не е Балканец за да ми љубомори на кариерата Прочитај повеќе »

Јосипа Лисац: „Од препотентност ја изгубив најдобрата песна“

Хрватската ѕвезда Јосипа Лисац на 20 април ќе одржи концерт во Македонската филхармонија во Скопје. Концертот во организација на „Авалон продукција“ е дел од нејзината …

Јосипа Лисац: „Од препотентност ја изгубив најдобрата песна“ Прочитај повеќе »