Ирма

Ги камшикувала логорашите, па мастурбирала додека умирале

Жените чуварки во нацистичките логори не биле толку познати како мажите, но тоа не значи дека биле помалку брутални. Некои од нив предизвикувале повеќе страв …

Ги камшикувала логорашите, па мастурбирала додека умирале Прочитај повеќе »

Србите на Флорида за влакно избегнаа смрт – Ирма корне дрвја и руши сè пред себе

Голем број луѓе се евакуирани, а сите други се сместени во засолништа додека не помине бурата. Поради ураганот Ирма, кој го погоди западниот брег на …

Србите на Флорида за влакно избегнаа смрт – Ирма корне дрвја и руши сè пред себе Прочитај повеќе »

Компјутерски модел покажа дека ураганот Ирма ќе го уништи Њујорк!

Според прикажаните симулации, сите пет четвртини во Њујорк и повеќето подрачја во Њу Џерси би можеле целосно да бидат уништени од страна на историскиот ураган …

Компјутерски модел покажа дека ураганот Ирма ќе го уништи Њујорк! Прочитај повеќе »

НАСА со сателитски снимки докажа дека ураганот Ирма е проектиран од страна на човекот – ХААРП

Доказот стигна од НАСА, а го прикажува она од што сите се плашевме. Во моментот екстерните урагани во САД се резултат на вештачка манипулација со …

НАСА со сателитски снимки докажа дека ураганот Ирма е проектиран од страна на човекот – ХААРП Прочитај повеќе »

Ловци на урагани прелетале над „Ирма“ – Погледнете како изгледа средиштето на најсилната олуја

Ловци на урагани снимиле „окото“ на ураганот Ирма. Капетанот Фил Бленчер управувал со леталото со мисија собирање меторолошки податоци со чија помош ќе се предвиди …

Ловци на урагани прелетале над „Ирма“ – Погледнете како изгледа средиштето на најсилната олуја Прочитај повеќе »

После Ирма, на Куба остана пустош – Ураганот уништи се пред себе

Во многу делови на земјата снема струја…Ураганот Ирма корнеше дрва и рушеше кровови на Куба, со ветришта со брзина од 200 километри на час, кои …

После Ирма, на Куба остана пустош – Ураганот уништи се пред себе Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Водителката сакаше да објасни на кој начин функционираат ураганите – Влезе во срцето на Ирма

Ова нималку не е пријатно за гледање. Медиумската куќа АBC њуз, направи интересен прилог во кој објаснува на кој начин функционира ураганот во кој последиците …

(ВИДЕО) Водителката сакаше да објасни на кој начин функционираат ураганите – Влезе во срцето на Ирма Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Ирма ја погоди Куба со неверојатна сила – Водата носи луѓе и расте бројот на жртвите

Ураганот Ирма повторно се зајакна до бура од петти степен и го погоди крајбрежјето на Куба, а беше проследен со ветрови со максимална брзина од …

(ВИДЕО) Ирма ја погоди Куба со неверојатна сила – Водата носи луѓе и расте бројот на жртвите Прочитај повеќе »

Американците бараат да ураганот Ирма се преименува во Иванка

Мораме да извршиме притисок до надлежните за да го завземат вистинскиот став за здравјето и безбедноста на луѓето ширум светот и генерациите кои доаѓаат. Неколку …

Американците бараат да ураганот Ирма се преименува во Иванка Прочитај повеќе »

Scroll to Top