Јелена Ѓоковиќ

Фустанот на Јелена Ѓоковиќ што го носеше на Вимблдон чини 800 евра

За време на финалниот меч во кој Новак го победи Ник Киргиос и го освои 21. Грен слем трофеј, Јелена навиваше облечена во розов мини …

Фустанот на Јелена Ѓоковиќ што го носеше на Вимблдон чини 800 евра Прочитај повеќе »

Да ѝ се смириш на мајка ми или ќе те оставам ѝ рекол Новак Ѓоковиќ на Јелена

Тенисерот Новак Ѓоковиќ по триумфот во Рим ѝ се заканил на неговата сопруга Јелена, дека ќе ја оставел, ако не се смиреле со мајка му, …

Да ѝ се смириш на мајка ми или ќе те оставам ѝ рекол Новак Ѓоковиќ на Јелена Прочитај повеќе »

(Видео) Јелена Ѓоковиќ запеа на свадба хит од Цеца

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга изминатиот викенд беа гости на свадбата на нивниот долгогодишен пријател и кум, Невен Марковиќ. На свадбената забава, Јелена …

(Видео) Јелена Ѓоковиќ запеа на свадба хит од Цеца Прочитај повеќе »

Лагите во медиумите можат да ни го растурат бракот: Јелена отворено зборуваше за наводните афери на Ѓоковиќ

Сопругата на најдобриот тенисер Новак Ѓоковиќ, Јелена, отворено говореше за бракот и за тоа како медиумите се обидувале да и го растурат со пишувањата за …

Лагите во медиумите можат да ни го растурат бракот: Јелена отворено зборуваше за наводните афери на Ѓоковиќ Прочитај повеќе »

Јелена и Новак Ѓоковиќ по враќањето од Токио, на одмор во Црна Гора

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ, откако ги заврши настапите во Токио со сопругата Јелена, замина на одмор во Црна Гора. Таа сподели романтична фотографија од …

Јелена и Новак Ѓоковиќ по враќањето од Токио, на одмор во Црна Гора Прочитај повеќе »

(Фото) Новата вила на Ѓоковиќ во Марбељи многу личи на онаа на Пабло Ескобар

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена од неодамна станаа сопственици на луксузна вила во Марбељи. Новиот дом го чинеше Ѓоковиќ 10 милиони …

(Фото) Новата вила на Ѓоковиќ во Марбељи многу личи на онаа на Пабло Ескобар Прочитај повеќе »

(Фото) Новак Ѓоковиќ подарува пари, Јелена предупреди на голема измама на „Фејсбук“

Јелена Ѓоковиќ, сопругата на најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ предупреди на голема измама која се шири на „Фејсбук“. Таа ги предупреди своите фанови на …

(Фото) Новак Ѓоковиќ подарува пари, Јелена предупреди на голема измама на „Фејсбук“ Прочитај повеќе »

(Фото) Браќата Ѓоковиќ се забавуваа на музиката на Ана Николиќ

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ, вчера бил виден во друштво на својот помлад брат Ѓорѓе, во еден ресторан, каде настапила српската пејачка Ана Николиќ. …

(Фото) Браќата Ѓоковиќ се забавуваа на музиката на Ана Николиќ Прочитај повеќе »

(Видео) Јелена и Новак Ѓоковиќ танцуваа самба на неговиот роденден

Јелена и Новак Ѓоковиќ ги воодушевија фановите на социјалните мрежи со снимката, на која тие двајца заедно танцуваат за 33 роденден на нејзиниот сопруг. Сопругата …

(Видео) Јелена и Новак Ѓоковиќ танцуваа самба на неговиот роденден Прочитај повеќе »

(Фото) Јелена Ѓоковиќ позираше во мини фустан

Јелена Ѓоковиќ, сопругата на најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, објави фотографија на која е облечена во мини фустан. За кратко време, голем број обожаватели ја …

(Фото) Јелена Ѓоковиќ позираше во мини фустан Прочитај повеќе »

(Видео) Ѓоковиќ откри како ја запросил Јелена

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ, откри како ја запросил неговата сопруга Јелена Ѓоквоиќ. Новак и Јелена во интервју за американскиот новинар Греам Бесинџер, откри …

(Видео) Ѓоковиќ откри како ја запросил Јелена Прочитај повеќе »

Новак и Јелена Ѓоковиќ донираа милион евра за респиратори и медицинска опрема

Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ, заедно со сопругата Јелена и фамилијата, одлучи да донира милион евра за купување на респиратори и медицинска опрема за …

Новак и Јелена Ѓоковиќ донираа милион евра за респиратори и медицинска опрема Прочитај повеќе »

Ѓоковиќ ужива во сарма, ајвар и кисела зелка

По освојувањето на турнирот во Дубаи, најдобриот светски тенисер во моментов, Новак Ѓоковиќ се врати во Србија. Заедно со сопругата Јелена беа во обиколка на земјата. …

Ѓоковиќ ужива во сарма, ајвар и кисела зелка Прочитај повеќе »

(Галерија) Куќа на океан: Ѕирнете во луксузниот стан на Новак и Јелена Ѓоковиќ

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена живеат во Мајами во стан што има поглед кон океанот. Овој луксузен дом го чинел Ѓоковиќ …

(Галерија) Куќа на океан: Ѕирнете во луксузниот стан на Новак и Јелена Ѓоковиќ Прочитај повеќе »

(Фото) Ноле и Јелена на романтичен одмор во Шпанија

Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена, летниот период го минуваат на одмор во Шпанија. Заедно си синот Стефан и ќерката тара, српскиот тенисер ужива во …

(Фото) Ноле и Јелена на романтичен одмор во Шпанија Прочитај повеќе »

Ѓоковиќ размислувал да се повлече од тенисот, Јелена го вразумила

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓокоиќ во интервју за германски Die Welt откри детали од неговиот однос со сопругата Јелена, нешто за кое вели ретко, …

Ѓоковиќ размислувал да се повлече од тенисот, Јелена го вразумила Прочитај повеќе »

(Фото) Новак Ѓоковиќ ѝ остави љубовна порака на Јелена пред тренинг

Сопругата на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, Јелена им се пофали на обожавателите дека има внимателен и грижлив сопруг. Таа објави фотографија од пораката која тенисерот …

(Фото) Новак Ѓоковиќ ѝ остави љубовна порака на Јелена пред тренинг Прочитај повеќе »

Scroll to Top