ќерка

(Фото) Фудбалерот Александар Трајковски стана татко, бебето доби име Искра

Македонскиот фудбалер Александар Трајковски стана татко втор пат. Тој и неговата сопруга Александра ја добија ќерката Искра. Тие го имаат синот Матеј, кој има 5 …

(Фото) Фудбалерот Александар Трајковски стана татко, бебето доби име Искра Прочитај повеќе »

Се породи партнерката на Висар Вишка, актерот доби ќерка

Актерот Висар Вишка вторпат стана татко. Тој објави фотографија од неговата партнерка заедно со нивната ќерка. „Хана Вишка, родена на 24.8.2022 година, 12:50 часот во …

Се породи партнерката на Висар Вишка, актерот доби ќерка Прочитај повеќе »

Сузана Турунџиева на одмор со ќерката Матеа

Пејачката и водителка Сузана Турунџиева објави фотографии од нејзината помала ќерка Матеа, со која заедно се на летување. „Единствената предност кога работиш на утринска програма …

Сузана Турунџиева на одмор со ќерката Матеа Прочитај повеќе »

Еди Марфи ја омажи најстарата ќерка, прва свадба во домот на актерот кој има десет деца

Најстарата ќерка на актерот Еди Марфи, Брија се омажи за Мајкл Ксавиер во Беверли Хилс. Двојката се венчаше на приватна церемонија пред 250 блиски пријатели …

Еди Марфи ја омажи најстарата ќерка, прва свадба во домот на актерот кој има десет деца Прочитај повеќе »

Анџелина Џоли и ќерка ѝ Шајло откачија на концерт на Манескин во Рим

Анџелина Џоли и нејзината ќерка Шајло Џоли-Пит викендов го поминаа дружејќи се на концертот на евровизиските победници Манескин во римскиот „Циркус Максимус“ каде според организаторите …

Анџелина Џоли и ќерка ѝ Шајло откачија на концерт на Манескин во Рим Прочитај повеќе »

Расистички коментари за ќерката на Бил Гејтс, откако објави фотографија со црнец

Фиби Адел Гејтс, најмладата ќерка на мултимилијардерот Бил Гејтс, беше мета на потсмев и расистички коментари откако објави фотографија со црнец за кој се верува …

Расистички коментари за ќерката на Бил Гејтс, откако објави фотографија со црнец Прочитај повеќе »

(Галерија) Ким Кардашјан ѝ организира луксузно кампување на ќерката Норт за роденденот

Норт Вест, најстарата ќерка на Ким Кардашјан, која ја има со раперот Канје Вест, наполни девет години. Ким за нејзиниот роденден се погрижила и ѝ …

(Галерија) Ким Кардашјан ѝ организира луксузно кампување на ќерката Норт за роденденот Прочитај повеќе »

Жената не мора да се депилира за да биде убава и посакувана, рече ќерката на Мадона, која не се срами од влакната под пазувите

Ќерката на Мадона, Лурдес Леон, има јасен став за депилацијата. Таа смета дека жената не мора да се депилира за да биде убава и посакувана. …

Жената не мора да се депилира за да биде убава и посакувана, рече ќерката на Мадона, која не се срами од влакната под пазувите Прочитај повеќе »

(Видео) Ќерката на Алек Болдвин откри дека ја силувале како тинејџерка, а потоа абортирала

Ќерката на Алек Болдвин, Ајрланд Болдвин, откри дека како тинејџерка била силувана и абортирала. Животната приказна ја откри пред јавноста преку социјалната мрежа „Тик-ток“.  „Денес …

(Видео) Ќерката на Алек Болдвин откри дека ја силувале како тинејџерка, а потоа абортирала Прочитај повеќе »

Ќерката на Илон Маск си ги промени полот и името по одобрубањето од судот во Лос Анџелес

Барањето на 18-годишната ќерка на Илон Маск за законска промена на името и полот е одобрено, според судските записи, пренеусва „Пипл“. Во средата судијата на …

Ќерката на Илон Маск си ги промени полот и името по одобрубањето од судот во Лос Анџелес Прочитај повеќе »

Толку сум горда на тебе, мој сладок рај: Џесика Алба се пофали со ќерката полуматурантка

Актерката Џесика Алба сподели фотографии од полуматурата на нејзината ќерка Хевен Гарнер. „Толку сум горда на тебе, мој сладок рај. Не ми се верува дека …

Толку сум горда на тебе, мој сладок рај: Џесика Алба се пофали со ќерката полуматурантка Прочитај повеќе »

(Видео) Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит танцува хип-хоп на популарен хит

Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит, 16-годишната Шајло, сподели видео како танцува во сала во ритамот на популарен хит. Таа танцува хип-хоп кореографија. Видеото …

(Видео) Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит танцува хип-хоп на популарен хит Прочитај повеќе »

Во САД дипломираше Сара, ќерката на ракометарите Индира и Зоран Кастратовиќ

Сара, ќерката на брачниот ракометен пар Индира и Зоран Кастратовиќ дипломираше. Ове среќни моменти семејството Кастратовиќ ги сподели на социјалните мрежи. „Живот, среќа, радост, гордост“, …

Во САД дипломираше Сара, ќерката на ракометарите Индира и Зоран Кастратовиќ Прочитај повеќе »

Влошена состојбата на Андријана, ќерката на Јулија, која боледува од рак, се бори за животот

Пејачката и водителка Јулија ги повика сите кои ја познаваат нејзината ќерка Андријана, да се молат за неа, бидејќи таа се бори за живот на …

Влошена состојбата на Андријана, ќерката на Јулија, која боледува од рак, се бори за животот Прочитај повеќе »

Живее во еко куќа и нема да ги наследи милијардите од татко и – Се за скромниот живот на Фиби Гејтс

Ќерката на еден од намоќните и најбогати луѓе во светот Бил Гејтс ретко кога споделува информации од нејзиниот приватен живот, во јавноста ја опишуваат како …

Живее во еко куќа и нема да ги наследи милијардите од татко и – Се за скромниот живот на Фиби Гејтс Прочитај повеќе »

(Фото) Први фотографии од ќерката на Филип Талески

Мајката на ракометарот Филип Талески, кој неодамна стана татко, ги објави првите фотографии од неговата ќерка Софиа. Таа на „Фејсбук“ сподели слики од девојчето, па напиша …

(Фото) Први фотографии од ќерката на Филип Талески Прочитај повеќе »

Кејт Мидлтон бремена четврти пат, носи девојче

Британскиот портал „Госип кап“ пишува дека војвотката Кејт Мидлтон е бремена четврти пат и дека повторно носи девојче. Тие се повикуваат на блиски пријатели на …

Кејт Мидлтон бремена четврти пат, носи девојче Прочитај повеќе »