Корона

Водителката на Евросонг, Лаура Паусини, има корона

Италијанската пејачка и водителка на овогодишната Евровизија, Лаура Паусини, објави дека е позитивна на коронавирусот. Паузини во саботата, за време на финалето, почувствувала здравствени проблеми …

Водителката на Евросонг, Лаура Паусини, има корона Прочитај повеќе »

Мел Гибсон имал коронавирус, тајно се лекувал во болница

Холивудскиот глумец Мел Гибсон (64) во април бил позитивен на коронавирус и поминал една недела во болница, пишува „Дејли телеграф“. Ова денес го потврди и …

Мел Гибсон имал коронавирус, тајно се лекувал во болница Прочитај повеќе »

Српските пејачки по три недели оздравеа од корона

Пејачките Милица Тодоровиќ и Славица Ќуктераш по три недели оздравеа од коронавирус. Тие по два позитивни теста, конечно, добија негативен резултат на третиот тест за …

Српските пејачки по три недели оздравеа од корона Прочитај повеќе »

Бремена жена го заразила нероденото бебе со корона

Лекарите во Франција го пријавиле првиот докажан случај на пренесување на коронавирусот од бремена жена на нејзиното бебе, пишува „Гардијан“. Новороденчето имало воспаление на мозокот неколку …

Бремена жена го заразила нероденото бебе со корона Прочитај повеќе »

Српски пејач заразен со корона побегнал од болница

Пејачот Милан Мики Обрадовиќ избегал од ковид-болницата „Арена“ во Белград, каде што бил сместен неколку дена, пренесува „Блиц“. Тој вчера без одобрување и без заштитна …

Српски пејач заразен со корона побегнал од болница Прочитај повеќе »

По короната и бубонската чума, во Азија се шири уште една смртоносна болест

Додека Кина се справува со новиот бран на корона, се појавија неколку случаи на бабонска чума, а сега се шири уште една смртоносна болест – денга …

По короната и бубонската чума, во Азија се шири уште една смртоносна болест Прочитај повеќе »

Ќе има и трет бран од коронавирус, тврди германски виролог

Германскиот виролог Хендрик Штрек верува дека ќе има и втор и трет бран на инфекција со Ковид19. Тој смета дека општеството мора да научи да …

Ќе има и трет бран од коронавирус, тврди германски виролог Прочитај повеќе »

Српски музички менаџер почина од корона

Познатиот српски менаџер Бор Лалевиќ (39) почина од корона. Тој последните неколку дена бил приклучен на респиратори, во тешка состојба, а бил примен со воспаление …

Српски музички менаџер почина од корона Прочитај повеќе »

Шест фудбалери на Црвена ѕвезда се позитивни на корона

Фудбалскиот клуб Црвена ѕвезда на својата официјална страница објави дека шест фудбалери се позитивни на корона. Тие ќе го пропуштат првиот дел од подготовките за …

Шест фудбалери на Црвена ѕвезда се позитивни на корона Прочитај повеќе »

Грчките пензионери ги избркаа српските туристи од Евија

Туристи од Србија биле избркани од грчкиот остров Евија, пишува „Новости“. Нив ги избркале локалните пензионери, кои се исплашени од короната. Туристите беа принудени да …

Грчките пензионери ги избркаа српските туристи од Евија Прочитај повеќе »

(Видео) Во болницата во Бергамо веќе нема заразени од корона

137 дена по приемот на првиот пациент заразен со коронавирус, во болницата „Папата Јован“ во Бергамо, на одделот за интензивна нега веќе нема пациенти со …

(Видео) Во болницата во Бергамо веќе нема заразени од корона Прочитај повеќе »

Русија одобри нов лек против коронавирусот

Русија одобри нов антивирусен лек, „коронавир“, кој ќе се користи за лекување пациенти со Ковид-19. Ова го соопшти руската фармацевтска компанија „Р-фарм“ во време кога …

Русија одобри нов лек против коронавирусот Прочитај повеќе »

Македонска ракометарка позитивна на коронавирусот

Македонската ракометна репрезентативка Елена Ливриниќ, која игра за „Глорија Бузау“, е позитивна на Ковид-19, пишуваат романските медиуми. Ова е втор случај на коронавирус во женската ракометна …

Македонска ракометарка позитивна на коронавирусот Прочитај повеќе »

Петре Шилегов негативен на коронавирус

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, вечерва објави дека е оздравен од корона, откако добил два негативни теста. “Невидливиот противник е победен” напиша тој на Фејсбук …

Петре Шилегов негативен на коронавирус Прочитај повеќе »

(Фото) Чедо Јовановиќ објави слика од болница: „Уморен сум, ми треба кислород“

Лидерот на српската Либерално-демократска партија ЛДП, Чедомир Јовановиќ, кој беше примен во болница во Белград со тешка пневмонија, на „Твитер“ објави слика од болницата и …

(Фото) Чедо Јовановиќ објави слика од болница: „Уморен сум, ми треба кислород“ Прочитај повеќе »

Грција депортираше Срби заразени со коронавирус

Грција почна да ги депортира туристите заразени со коронавирус. Белграѓанка раскажала за српски „Блиц“  дека во неделата со сопругот и синот заминале со автомобил на капење …

Грција депортираше Срби заразени со коронавирус Прочитај повеќе »

(Видео) Тони Цетински тврди дека ја предвидел короната

Хрватскиот пејач Тони Цетински е често во центарот на вниманието на јавноста, особено откако почна епидемијата со короната. Па откако на почетокот на пандемијата беше …

(Видео) Тони Цетински тврди дека ја предвидел короната Прочитај повеќе »

Млади организираат корона-забави, па се обложуваат кој прв ќе се зарази

Во државата Алабама во Америка многу млади луѓе организираат таканаречени корона-забави на кои намерно се заразуваат едни со други. Освен што организаторите на забавите намерно ги …

Млади организираат корона-забави, па се обложуваат кој прв ќе се зарази Прочитај повеќе »

И вториот тест на Антонио Милошоски за корона е негативен

Откако пред неколку дена беше хоспитализиран со температура и негативен тест за корона, Антонио Милошоски на „Фејсбук“ објави дека направил втор тест, но дека и …

И вториот тест на Антонио Милошоски за корона е негативен Прочитај повеќе »

Scroll to Top