Кралот Чарлс Трети

Кралот Чарлс го исфрли принцот Ендру од палатата и му ги одзеде сите привилегии, персонал и обезбедување

Принцот Ендру повеќе нема да ги извршува должностите како член на кралското семејство, откако неговиот постар брат, кралот Чарлс Трети му ги укина сите бенефиции, …

Кралот Чарлс го исфрли принцот Ендру од палатата и му ги одзеде сите привилегии, персонал и обезбедување Прочитај повеќе »

Читач од усни откри што рече кралот Чарлс откако го гаѓаа со јајца

Читач од усни откри што рече кралот Чарлс Трети за време на посетата во Јорк, кога го маваа со јајца. Во средата, на 9 ноември, …

Читач од усни откри што рече кралот Чарлс откако го гаѓаа со јајца Прочитај повеќе »

Чарлс ќе им ги одземе титулите на принцот Хари и Меган ако продолжат да штетат на имиџот на кралското семејство

Кралскиот експерт Том Бовер, тврди дека кралот Чарлст Трети може да им ги одземе титулите на принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, ако продолжат …

Чарлс ќе им ги одземе титулите на принцот Хари и Меган ако продолжат да штетат на имиџот на кралското семејство Прочитај повеќе »

Чарлс бара работници да му ја уредуваат кралската градина, дава плата од 40.000 фунти

На Кралот Чарлс Трети му се потребни работници кои ќе му ја уредуваат градината во Бакингемската палата. Затоа објави оглас за работни позиции чии плати …

Чарлс бара работници да му ја уредуваат кралската градина, дава плата од 40.000 фунти Прочитај повеќе »

Нострадамус предвидел дека принцот Хари ќе биде крал по Чарлс, а не Вилијам

Најпознатиот пророк во историјата на човештвото, Нострадамус, предвидел дека принцот Хари ќе биде крал по Чарлс, а не неговиот постар брат Вилијам. Чарлс Трети стана …

Нострадамус предвидел дека принцот Хари ќе биде крал по Чарлс, а не Вилијам Прочитај повеќе »

Британците не ги паметат по добро англиските кралеви кои го носеле името Чарлс, познати се по погубувањата, скандалите и развратниот живот

Кралот Чарлс Трети седна на британскиот престол како најстар монарх. Претходниците кои го носеле неговото име историјата не ги памети по добро. Како што пренесува …

Британците не ги паметат по добро англиските кралеви кои го носеле името Чарлс, познати се по погубувањата, скандалите и развратниот живот Прочитај повеќе »

Принцот Ендру ковал план со Дијана за Чарлс никогаш да не стане крал, нов заговор во кралското семејство

Нов кралски заговор се рашири во британската јавност за тоа дека принцот Ендру ковал план заедно со принцезата Дијана уште кога била жива, за Чарлс …

Принцот Ендру ковал план со Дијана за Чарлс никогаш да не стане крал, нов заговор во кралското семејство Прочитај повеќе »

Австралиецот Симон, кој тврди дека му е син на Чарлс, сака да го запознае Хари; ние сме црни овци

Сајмон Чарлс Доранте Деј (56) кој од 2016 година тврди дека е син на кралот Чарлс Трети и кралицата Камила, во едно интервју за австралиска …

Австралиецот Симон, кој тврди дека му е син на Чарлс, сака да го запознае Хари; ние сме црни овци Прочитај повеќе »

(Видео) Телохранители со лажни раце го чуваат кралот Чарлс, видеото го видоа 11 милиони луѓе

На „Тик ток“ се шири видео од телохранителите на новиот британски крал Чарлс Трети. Некои заговорници тврдат дека се со лажни раце и дека вистинските …

(Видео) Телохранители со лажни раце го чуваат кралот Чарлс, видеото го видоа 11 милиони луѓе Прочитај повеќе »

Маж излезе од редот и се залета кон ковчегот на кралицата сакајќи да ја допре, полицијата го уапси во Вестминстерската сала

Голем скандал изби во петокот вечерта во Вестминистерската сала, откако непознат маж оддеднаш се залета кон ковечгот на кралицата Елизабета Втора, сакајќи да ја допре. …

Маж излезе од редот и се залета кон ковчегот на кралицата сакајќи да ја допре, полицијата го уапси во Вестминстерската сала Прочитај повеќе »

Објавен еротскиот разговор меѓу Чарлс и Камила: Сакам да живеам во твоите панталони

Британските медиуми објавија дел од телефонски разговорот меѓу Чарлс и Камила. Разговорот се случил во 1989 година кога кралот беше оженет со Дијана. Еротскиот разговор …

Објавен еротскиот разговор меѓу Чарлс и Камила: Сакам да живеам во твоите панталони Прочитај повеќе »

(Видео) Реакцијата на Чарлс додека ја потпиша заклетвата ги насмеа сите

Најстариот син на починатата кралица Елизабета Втора, Чарлс Трети, вчера беше прогласен за нов британски крал. На церемонијата присуствуваа членови од кралското семејство, британскиот премиер …

(Видео) Реакцијата на Чарлс додека ја потпиша заклетвата ги насмеа сите Прочитај повеќе »

Погребот на кралицата Елизабета Втора ќе се одржи на 19 септември

Погребот на кралицата Елизабета Втора ќе се одржи на 19 септември во лондонската Вестминстерска опатија. Нејзиниот ковчег денес беше однесен од замокот Балморал во палатата …

Погребот на кралицата Елизабета Втора ќе се одржи на 19 септември Прочитај повеќе »

Погребот на кралицата Елизабета ќе стане државен празник, а прогласени се и 17 дена на жалост

Чарлс Трети и формално беше прогласен за нов британски крал на денешната церемонија пред Пристапниот совет во палатата Сент Џејмс во Лондон. Една од неговите …

Погребот на кралицата Елизабета ќе стане државен празник, а прогласени се и 17 дена на жалост Прочитај повеќе »

По смртта на кралицата, децата на Хари и Меган станаа принц Арчи и принцеза Лилибет

По смртта на кралицата дојде до промена на британскиот престол, па децата на Хари и Меган станаа принц и принцеза. Арчи Маунтбатен-Виндзор ја доби кралската титула …

По смртта на кралицата, децата на Хари и Меган станаа принц Арчи и принцеза Лилибет Прочитај повеќе »

Scroll to Top