Мајли Сајрус

Лијам Хемсворт ја изневерил Мајли Сајрус со 14 жени, една од нив е Џенифер Лоренс, пишува „Дејли мејл“

Глумецот Лиам Хемсворт ја изневерил бившата Мајли Сајрус со 14 девојки. Меѓу нив била и Џенифер Лоренс, пренесе „Дејли Мејл“. По гласините за аферата, глумицата …

Лијам Хемсворт ја изневерил Мајли Сајрус со 14 жени, една од нив е Џенифер Лоренс, пишува „Дејли мејл“ Прочитај повеќе »

(Видео) Мајли Сајрус во костим за капење го најави новиот албум

Мајли Сајрус денес на „Јутјуб“ го објави трејлерот за нејзиниот осми албум. Пејачката објави и фотографија како виси на метална шипка со црвен кармин и …

(Видео) Мајли Сајрус во костим за капење го најави новиот албум Прочитај повеќе »

Мајли Сајрус го откажа настапот на Греми наградите поради корона

Пејачката Мајли Сајрус го откажа настапот на доделувањето на Греми наградите поради корона. Дека е позитивна на ковид таа ојбави на социјалните мрежи. „Кога патувате …

Мајли Сајрус го откажа настапот на Греми наградите поради корона Прочитај повеќе »

Мајли Сајрус дозволи на мајка ѝ да ја ишиша за новиот спот

Пејачката Мајли Сајрус ѝ дозволи на нејзината мајка да ја ишиша. Таа на своите обожаватели им ги покажа фотографиите со новиот стајлинг. Поп ѕвездата наиде …

Мајли Сајрус дозволи на мајка ѝ да ја ишиша за новиот спот Прочитај повеќе »

Мајли Сајрус повторно заврши во болница

Светската пејачка Мајли Сајрус повторно е хоспитализирана поради проблемот со гласните жици. Сајрус преку социјалните мрежи изјави дека до крајот на годината таа ќе мора …

Мајли Сајрус повторно заврши во болница Прочитај повеќе »

(Фото) Лијам Хемсворт има нова девојка

Актерот Лијам Хемсворт брзо ја преболе неговата поранешна сопруга Мајли Сајрус и сега е заљубен во неговата нова девојка австралиската манекенка и актерка Медисон Браун, …

(Фото) Лијам Хемсворт има нова девојка Прочитај повеќе »

(Фото) Дечкото ја изненади Мајли Сајрус во болница

Пејачката Мајли Сајрус неколку дена ги мина во болница поради проблемите што ги има со крајниците, пишуваат светските медиуми. Нејзиниот дечко, музичарот Коди Симпсон, ја изненади …

(Фото) Дечкото ја изненади Мајли Сајрус во болница Прочитај повеќе »

(Фото) Мајли Сајрус објави фотографии од тајната венчавка со Лијам Хемсворт

Пејачката Мајли Сајрус сподели на социјалните мрежи досега невидени фотографии од нејзината венчавка со австралискиот актер Лијам Хемсворт. Двојката се венчаше во декември минатата година, …

(Фото) Мајли Сајрус објави фотографии од тајната венчавка со Лијам Хемсворт Прочитај повеќе »

Први слики од венчавката на Мајли Сајрус и Лиам Хемсфорт

Американската пејачка и глумица Мајли Сајрус (26) се омажи за своето долгогодишно момче, австралискиот актер Лиам Хемсворт (28). Таа на „Инстаграм“ објави црно-бели фотографии и ги …

Први слики од венчавката на Мајли Сајрус и Лиам Хемсфорт Прочитај повеќе »

Мајли Сајрус и Лијам Хемсворт негираат дека раскинале

Мајли Сајрус и нејзиното момче Лијам Хемсворт ги демантираа озборувањата дека се разделиле неделава. Претходно медиумите на големо пишуваа дека двојката се разделила поради тоа …

Мајли Сајрус и Лијам Хемсворт негираат дека раскинале Прочитај повеќе »

Scroll to Top