Маријана

(Фото) Маријана и Росана на насловна страница пред 30 години

Песната „Признавам“ од сестрите Маријана и Росана и денес е хит. Со неа настапија на „Макфест“ во Штип во 1987 година. Но, не е само …

(Фото) Маријана и Росана на насловна страница пред 30 години Прочитај повеќе »

Цеца во кожена облека стигна на забавата на Маријана Матеус – Сите се чудеа колку ослабела

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ во опуштено издание се појави на забавата на својата креаторка Маријана Матеус, сопруга на легендарниот германски фудбалер Лотар Матеус. Маријана синоќа …

Цеца во кожена облека стигна на забавата на Маријана Матеус – Сите се чудеа колку ослабела Прочитај повеќе »

(ФОТО) Некој ја бакнал нивната Маријана стара 18 дена, а потоа таа починала во рацете на таткото

Американски пар рекол дека нивното бебе, старо само 18 дена починало две недели откако се заразило со херпес по пат на бакнеж. Никол и Шејн …

(ФОТО) Некој ја бакнал нивната Маријана стара 18 дена, а потоа таа починала во рацете на таткото Прочитај повеќе »

(ФОТО) „Збогум косо“ – Маријана драстично ја промени фризурата!

Маријана Мичиќ овој пат баш ги изненади сите со новиот имиџ. „Пинковите ѕвездички“ неодамна завршија, а водителката на популарното натпреварување, актерката Маријана Мичиќ, веднаш по …

(ФОТО) „Збогум косо“ – Маријана драстично ја промени фризурата! Прочитај повеќе »

(ФОТО) Росана и Маријана повторно заедно

Вчеравечер во еден скопски ресторан се случи свадбената веселба на ќерката на поранешната пејачка Росана Сариќ Тодоровска и актерот Ѓорѓи Тодоровски – Трупче, Ивана, која …

(ФОТО) Росана и Маријана повторно заедно Прочитај повеќе »

ВИДЕО: Жежок танц на македонската убавица Марјана – Фановите полудеа

Познатата македонска манекенка Марјана Стојановска, обожава да објавува провокативни фотографии, но овојпат ги израдува своите фанови со „жежок„ танц на летниот хит „Дспасито„ Погледнет како …

ВИДЕО: Жежок танц на македонската убавица Марјана – Фановите полудеа Прочитај повеќе »