напиток

Напиток од лимон и јаболка за слабеење и детоксикација на организмот

Летото е идеална мотивација да го доведеме нашето тело во рамнотежа и да ги отстраниме непотребните маснотии околу стомакот. Овој напиток е одличен за чистење …

Напиток од лимон и јаболка за слабеење и детоксикација на организмот Прочитај повеќе »

Напиток од цитрон и рузмарин за детоксикација на организмот

Ладен напиток за жешки денови, а кој може многу лесно да го направите дома. Ова е вистинското време од годината кога треба да преземеме чекори …

Напиток од цитрон и рузмарин за детоксикација на организмот Прочитај повеќе »

Волшебен напиток од зелка може да излечи дури 100 болести

Зелката е најдобра храна што ја имаме. Може да се користи како оброк или во алтернативната медицина. Зелката со векови се користела поради нејзините лековити …

Волшебен напиток од зелка може да излечи дури 100 болести Прочитај повеќе »

Напиток во кој се колнат сите ѕвезди – Еве дали е навистина добар или не

Еве за што точно е добар напитокот кој последните неколку години стекна голема популарност, во кој се колнат големите ѕвезди и кој се смета за …

Напиток во кој се колнат сите ѕвезди – Еве дали е навистина добар или не Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Симпатично шимпанзо ги моли посетителите за малку свеж напиток

Интересен начин на разбирање меѓу човекот и неговиот жив предок. На сите понекогаш жештините тешко ни паѓаат, па така и на животните затечени во Зоолошките …

(ВИДЕО) Симпатично шимпанзо ги моли посетителите за малку свеж напиток Прочитај повеќе »