Еден убиен, двајца повредени се пукаше вчера кај кафичите на „Рузвелтова“

Едно лице е убиено, а две други се повредени откако непознати лица од возило во движење пукале кон друг автомобил на улицата „Франклин Рузвелт“, пренесува …

Еден убиен, двајца повредени се пукаше вчера кај кафичите на „Рузвелтова“ Прочитај повеќе »