(Видео) Планинари ги искачија смрзнатите Нијагарини водопади

By

Планинарите Вил Гад и Сара Хуенин се првите што се искачија по замрзнатите Нијагарини водопади. Тие со специјална опрема ги искачија 9-те метри мраз, формиран на левиот раб на водопадите.

Изминативе две недели во Канада температурата на воздухот е екстремно ниска и достигнува до -30, а како резултат на тоа, голем дел од Нијагарините водопади се замрзнати. Парчиња мраз има и во реката.

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven bleach anime heaven: Watch Your Lie in April Episode 8

KissAnime kissanime haikyuu: The Misfit of Demon King Academy (Dub) Episode 13