Хрватските пратеници изгласаа закон за труење на народот со ГМО

By

Амандманот за спречување ГМО производите да стигнат на пазарот во Хрватска не мина меѓу пратениците на хрватскиот парламент. Минатата недела собранискиот состав одлучи да нема ваква забрана.

Во медиумите ваквата одлука се премолче како да не е важно дали хрватското земјоделие ќе биде затворено од страна на ГМО организмите или на Хрватите повкусна ќе им биде кујната на Монсанто и другите моќни прехранбени корпорации!

Хрватскиот пратеник од партијата Мост, Миро Булј, ги молел своите колеги да го прифатат амандманот и да го спречат продорот на генетските модифицирани производи, кои засега не се ниту истражени.

Интересно е да се гледа како против овој амандман и за ГМО гласаат таканаречените десни и леви партии, заедно против хрватскиот народ.

Без никакви емоции и грижа за тоа што Хрватска е ретка земја во која може да се јадат слатки јаболка и смокви.

Видеото кажува сè, а најмногу за оние на кои народот им дал доверба да ги штити и да работи за нивниот интерес.

Ќе ви се допадне

WCOStream: Connected anime episode Full online free at https://wcostream.cc wcostream harley quinn

Website https://kissanime.mx: Watch Tokyo Majin (Dub) kissanime Episode 14 dubbed anime

AnimeBee: Kujibiki Unbalance anime episode 3 online free at https://animebee.to anime online

Website https://aniwatch.pro: Watch Hitorijime My Hero (Dub) aniwatch Episode 12 anime sites

Deviantart: https://www.deviantart.com/kissanimemx

Myspace: https://myspace.com/gogoanimebe