Почина српскиот политичар Милутин Мркоњиќ, партнерот на Ана Бекута

Партнерот на Ана Бекута, српскиот политичар и поранешен пратеник, Милутин Мркоњиќ, почина денес во Белград на 79 години. Тажната вест ја потврди и Ивица Дачиќ. Милутин почина на Институтот за кардиоваскуларни болести во „Дедиње“, откако неговата здравствена состојба се влошила. Во последните неколку недели тој се лечеше од срцеви проблеми. На 18 ноември лекарите соопштија … Продолжи со читање Почина српскиот политичар Милутин Мркоњиќ, партнерот на Ана Бекута