ТОП

ТВ ИНТЕРВЈУ

НАШИ ФАЦИ

Одевме по штипски кафулиња, пеевме до сабајле, патуваме за Австралија каде славевме родендени: Тоше низ сеќавањата на Андријана Јаневска

Поп-пејачката Андријана Јаневска, настапи во Спомен куќата на Тоше Проески на 25 јануари, на денот на неговото раѓање. Со многу емоции отпеа дел од неговите песни, а по настапот во разговор со „Репортер“ се присети на интересни моменти кои ѝ

Read more

БАЛКАНКАН

ЏЕТ СЕТ

Лијам Хемсворт ја изневерил Мајли Сајрус со 14 жени, една од нив е Џенифер Лоренс, пишува „Дејли мејл“

Глумецот Лиам Хемсворт ја изневерил бившата Мајли Сајрус со 14 девојки. Меѓу нив била и Џенифер Лоренс, пренесе „Дејли Мејл“. По гласините за аферата, глумицата првпат е видена во јавност во средата, а досега нема дадено никаков коментар за новинарите....

Read more

ЗАГОВОР

Откриена мумија од тинејџер, која останала во совршена состојба 4.300 години

Египтолозите во близина на главниот град на Египет откриле мумија на тинејџер која останала во совршена состојба 4300 години. Станува збор за најстарата и најкомплетна мумија која некогаш е откриена. Ја пронашле во гробница на фараони, во дупка длабока 15

Read more

ЗДРАВИ НАВИКИ

СТИЛ

ДИГИТАЛ

Дизајни што ги направила вештачка интелигенција човекот не може ни да ги замисли

Фејсбук-страната Параметричка Архитектура често објавува фантазии од светот на архитектурата. Тоа обично се дела (или само проекти) од современи автори кои наликуваат на стилот на Заха Хадид. Но, овојпат тие постирале нешто друго. Дизајни кои ги направила вештачка интелигенција (АИ),...

Read more

ЌУМРАМ

(Видео) Кучиња го имитираат газдата што си го повреди прстот, видеото насмеа над 13 милиони луѓе

Видеото со две кучиња хаска и самојед како го имитираат газдата стана популарно на Тик ток и насмеа повеќе од 13 милиони луѓе. Момчето го повреди прстот и не можеше нормално да оди, а неговите два миленици го имитираа и

Read more

НОВО

 

 

Scroll to Top