ТОП

ТВ ИНТЕРВЈУ

НАШИ ФАЦИ

Сани Гродзановска се омажи третпат: романтична свадба на Алпите за пејачката и менаџерот на хотели

Фолк-пејачката Сани Гроздановска се омажи третпат. Таа се венчаше со Никола Урдаревиќ, менаџер на хотели од Македонија кој живее во Швајцарија. За свадбата таа избра краток фустан-палто со пердуви, а Никола носеше сив костум. Романтичната свадба ја направија во хотел

Read more

БАЛКАНКАН

ЏЕТ СЕТ

Харисон Форд вели дека Хелен Мирен е секси и на 77 години

Харисон Форд (80) неодамна гостуваше во емисијата на Стивен Колбер, каде ја промовираше новата серија „1923“. Во интервјуто тој зборуваше и за својата филмска партнерка, глумицата Хелен Мирен, со која пред 37 години глумеше во филмот „Москито Коуст“. Колбер го...

Read more

ЗАГОВОР

Во Египет откриени девет кипови на Меси, настанале пред 4300 години

Неодамна во Каиро се пронајдени девет статуи кои му припаѓаат на извесен Меси, маж кој живеел пред околу 4300 години. Името веднаш го поврзаа со фудбалерот Лионел Меси, па некои теоретичари на заговор отидоа дотаму што тврдат дека славниот аргентински

Read more

ЗДРАВИ НАВИКИ

(Видео) Палачинки од компир полнети со месо

Потребни состојки: 7 компири 1 кромид 500 грама говедско месо 25 грама путер 160 грама брашно 1 јајце сол и бибер малку масло Начин на подготовка: Сварете го компирот, а потоа измесете го вареното тесто од компир додавајќи јајце, путер,...

Read more

СТИЛ

ДИГИТАЛ

Мажите побргу пишуваат имејлови од жените, покажа инстражувањето на „Јаху лабс“

Истражувањето на „Јаху лабс“ и Универзитетот Корнел покажува дека двете главни карактеристики на повеќето испраќачи на мејлови се брзината и краткоста. Тоа е најсеопфатната студија од ваков вид во историјата. Анализирана е направена како собир на два милиони испраќачи кои...

Read more

ЌУМРАМ

Маж дознал дека сопругата го изневерува откога им се затнала шолјата во тоалетот

Маж од Најроби дознал дека сопругата го изневерува откако повикал водоинсталатер да ја одзатне тоалетната школка. Мајсторот открил дека водоводните цевки се запушени со преку 60 кондоми, што ги користеле сопругата и нејзиниот љубовник, па ги фрлале во шолјата. „Забележавме

Read more

НОВО