(Видео) Ѓоковиќ ја пее „Македонско девојче“ пред македонските фанови

Светскиот тенисер број еден Новак Ѓоковиќ беше во одлично расположение по триумфот над Хуберт Хуркач во второто коло од Вимблдон. Во таа чест Србинот на … Продолжи со читање (Видео) Ѓоковиќ ја пее „Македонско девојче“ пред македонските фанови