(Видео) Милан Калиниќ се степа со навивач на „Црвена ѕвезда“

Вчеравечер, пред почетокот на кошаркарскиот натпревар Црвена ѕвезда – Партизан во Белград, глумецот Милан Калиниќ се степа со навивач на „Ѕвезда“. Тепачката се случи во ВИП делот на спортската сала „Пионир“, покрај теренот, а телевизиски екипи го снимиле инцидентот. Навивачот потоа го обвини Калиниќ дека тој прв го удрил. Ситуацијата да ја смири поранешниот министер … Продолжи со читање (Видео) Милан Калиниќ се степа со навивач на „Црвена ѕвезда“