Атиџе ќе оди на Оскарите

Атиџе Муратова ќе оди во Холивуд на доделувањето на Оскарите. Со ова, таа ќе си ја исполни желбата да се појави на црвениот тепих заедно со најголемите филмски ѕвезди. Трошоците за патувањето на Атиџе и на петчлената филмска екипа на филмот „Медена земја“ ќе ги плати Владата. Тоа вчера го откри премиерот Оливер Спасовски. „Донесовме одлука за … Продолжи со читање Атиџе ќе оди на Оскарите