Новак летува на Корчула: Хрватското крајбрежје е најубаво на цел свет

Откако го освои Вимблдон, најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, со семејството дојде на летување во Хрватска. Тој пред неколку дена стигна на Корчула, па објави слики од летувањето. Фотки со Новак објавија и неколку негови фанови, како и сопственикот на ресторанот во кој Новак вечерал синоќа. Српскиот тенисер често доаѓа во Хрватска. Тој неколкупати рекол … Продолжи со читање Новак летува на Корчула: Хрватското крајбрежје е најубаво на цел свет