Српската премиерка чека бебе

Српската премиерка Ана Брнабиќ (43) и нејзината помлада партнерка д-р Милица Ѓурѓиќ, ќе станат родители. Според магазинот „Глорија“, Милица Ѓурѓиќ била подложена на вештачко оплодување. Магазинот наведува дека Ѓуриќ поради бременоста неколку месеци не се појавува јавно со својата партнерка Ана Брнабиќ, а во Клиничкиот центар на Србија, во Центарот за радиологија и магнетна резонанца, … Продолжи со читање Српската премиерка чека бебе